Seachem Flourish Phosphorus 500ml

Kód: CODE-4257
17,59 € –9 %
seachem Flourish Phosphorus 500
17,59 € –9 % 15,99 € 13,33 € bez DPH
Skladom (3 ks)
Môžeme doručiť do:
9.12.2022

Flourish phosphorus 500ml je bezpečný roztok fosfátov, ktorý neobsahuje dusičnany(NO3). Umožňuje doplniť hladinu fosfátov bez zvýšenia hladiny dusičnanov. Obsahuje aj zdroj draslíka(0.2%).

Detailné informácie

Podrobný popis

Seachem Flourish Phosphorus 500ml

  • bezpečne dodáva fosforečnany do akvária
  • koncentrovaných 4500 mg/l dihydrogénfosforečnanu draselného
  • presné dávkovanie

Fosfor je jedným z troch hlavných makro živín spoločne s dusíkom a draslíkom. Jeho nedostatok vedie k zlému rastu rastlín. Oproti konkurenčným produktom, ktoré obvykle obsahujú mix fosforu spoločne s dusíkom a draslíkom v jednej fľaši ponúkame fosfor pomocou Flourish Phosphorus samostatne, takže si môžete jednotlivé pomery upraviť presne podľa vašej potreby. Pri potrebe pridania fosforu už teda nemusíte prehnojovať dusíkom.

Pri správnom použití Flourish Phosphorus zrýchlite rast akváriových rastlín a zároveň zlepšíte ich vzhľad a vitalitu, nepodporí navyše rast rias. Pre maximálny účinok odporúčame použitie s ostatnými hnojivami rady Seachem Flourish.

Hnojivo je úplne bezpečné pre ryby aj bezstavovce vrátane krevetiek.

Dávkovanie:

Bežné dávkovanie: Dávkujte 2,5 ml (pol viečka) na 80 litrov akváriovej vody raz alebo 2x týždenne podľa potreby a stavu rastlín.

Zdvihnutie množstva fosfátov o 0,1 mg/l na 100 litrové akvárium zaistíte pridaním 2,2 ml prípravku. Do 50l akvária pridaním 1,1 ml a pod. Odporúčaná koncentrácia v akváriu by mala byť 0,1 až 1 mg/l fosforečnanov. Túto koncentráciu je možné sledovať pomocou akváriových testov na fosfáty.

Často kladené otázky Seachem Flourish Phosphorus: 

„Myslel som si, že fosfor je pre akvárium zlý. Prečo by som ho mal pridávať do vody?“

V nadmerných množstvách je fosfor v akváriu škodlivý. Pokiaľ však máte vodu chudobnú na fosfor a navyše máte v akváriu málo rýb a mnoho rastlín, tie fosfor veľmi rýchlo vyčerpajú a bude ho potrebné doplniť pomocou hnojiva. Preto je tu Flourish Phosphorus.

Dodatočné parametre

Kategória: Tekuté hnojivo
Hmotnosť: 0.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: