Choroby rýb a škodcovia

Pri ochorení akváriových rýb je najdôležitejšie správne identifikovať chorobu,parazita aby sme vedeli nasadiť účinnú liečbu.
Chorobu si do akvária častokrát prinesieme spolu s novou rybou alebo rastlinou.

Je vhodné a doporučované aby pri kúpe nových rýb išli najprv do karanténnej nádrže a až po čase pokiaľ sa neobjavia žiadne príznaky choroby ich vložiť do spoločenskej nádrže.

Málokto z akvaristov má karanténnu nádrž a preto ryby po kúpe smerujú priamo do hlavnej nádrže. V takomto prípade je potrebné si uvedomiť riziko a mať pripravené po ruke prípravky , ktoré nám pomôžu pri aklimatizácii rýb a prevencii.
Ako osvedčený prípravok pri aklimatizácii nových rýb sa osvedčil Seachem StressGuard.

Na obrázku nižšie je možné vidieť príznaky chorôb,parazitov a overené prípravky pomocou ktorých vieme tieto choroby akváriových rýb liečiť.

Každá choroba je na obrázku označená číslom a dole pod obrázkom sú produkty pod ktorými sú čisla chorôb na ktoré účinne pomáhajú.

Nezabudnite , že po každej liečbe choroby je vhodné použiť vo filtrácii aktívne uhlie aby sme z akvária dostali von zbytky liečiva.

choroby-ryb

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie