OASE Biomaster - vonkajší/externý filter / RECENZIA /

Spoločnosť OASE bola založená už v roku 1949 v Nemecku. V tej dobe sa venovala oprave poľnohospodárskych strojov a postupne sa pretransformovala na významného globálneho výrobcu techniky pre akvárium a záhradné jazierko.

Modelová rada vonkajších filtrov OASE BioMaster je premyslená do všetkých detailov. Mohutná a pevná konštrukcia samotného filtra je odolná voči bežnému používaniu a tým pádom aj nechcenému prasktnutiu napr.nádoby filtra alebo ulomeniu plastových súčastí.

oase-biomaster-akvaland-clanok

Všetky plastové súčasti do seba pekne zapadajú a nie je potrebné vyvíjať tlak navyše aby sme filter zavreli/otvorili alebo nastavili prietok .

 

V praxi určite oceníte pevný praktický sklopný držiak celého filtra BioMaster pri jeho premiestňovaní na miesto kde ho budete chcieť čistiť.

 

Ako obrovské pozitívum je komfortné riešenie predfiltra. Bez potreby otvárania celého filtra, jednoducho pri vypnutom stave vyberie samostaný predfilter a bez problémov ho vyčistíme.

 

Oase-biomaster-predfilter-vymena

Ďalšou jedinečnou vychytávkou série BioMaster je pri verzii BioMaster Thermo riešenie ohrievača.

oase-biomaster-thermo-akvaland_1
  • U väčšiny filtrov so zabudovaným ohrievaním je ohrev riešený pomocou elektrickej špirály, ktorá je súčasťou buď samotnej nádoby filtra alebo čerpacej hlavy externého filtra.

 

  • Riešenie od f.Oase prichádza v zakomponovaní klasického ohrievača s termostatom. V prípade nefunkčnosti ohrevu jednoducho vymeníte nefunkčný ohrievač za nový bez potreby posielať celý filter na reklamáciu/servis.
  • Ohrievač s termostatom je plne nastavitelný počas prevádzky a nie je potrebé vypínať filter z elektrickej siete.

 

Filter je dodávaný vrátane všetkých potrebných základných filtračných náplní, ktoré bohate postačujú pri štarte akvária.


Ak by ste predsa len chceli mať v rovnakom objeme filtračného materiálu väčšiu plochu pre nitrifikačné baktérie tak by som doporučil vymeniť keramickú náplňa za Seachem Matrix .

Oase-Biomaster-Aquarium-External-Canister-Filters-Media

Súčasťou každého balenia externého filtra Oase Biomaster a BioMaster Thermo je :

  • Filter naplnený filtračným materiálom
  • verzia Thermo - navyše obsahuje regulovatelný termostatický ohrievač vody
  • hadice / tmavohnedej farby /
  • plastové trubky pre nasávanie/výtlak vody z filtra / polopriesvitné, pôsobia veľmi decentne a nerušivo v akváriu /
  • 4x gumené nožičky pre odfiltrovanie možných vibrácií položeného filtra

    Tak ako u všetkých externých filtrov doporučujeme pravidelne mazať tesnenia a pohyblivé súčasti silikonovou vazelínou alebo sprejom .
 
Externé filtre BioMaster môžem doporučiť všetkým , ktorí hľadajú nemeckú kvalitu za rozumnú cenu a nechcú experimentovať s rôznymi napodobneninami a kópiami známych zavedených značiek.

Marián Válek
www.akvaland.sk