o Nás

Firma Akvaland.sk vznikla v roku 2010 kedy sa koníček zmenil na prácu a práca sa stala mojím hobby.

S akvaristikou som sa prvý krát stretol ešte ako malý chlapec kedy som dostal svoje prvé akvárium v kovovom ráme a s úžasom pozoroval akváriové ryby . Začal som sa učiť ako sa o akvárium starať , čo potrebuje aby fungovalo a tešil sa z náhodne rozmnožených rýb.
V dobe keď nebol internet sa človek často učil spôsobom pokus/omyl alebo získaval informácie od známych a mnohokrát aj v tej dobe skúsených predavačov v miestnej akvaristike.

V roku 2002 sme spolu s kamarátom boli tak pobláznení akvaristikou a zároveň aj internetom ,že sme založili dodnes fungujúcu stránku a najväčšie fórum o akvaristike na Slovensku www.akva.sk .

V roku 2010 som sa teda definitívne rozhodol venovať akvaristike naplno a svoje vedomosti a skúsenosti ma viedli k vzniku eshopu Akvaland.sk.
Okrem prevádzkovania obchodu sme s kolegom Maťom realizovali niekoľko desiatok krásnych akvárií na mieru podľa požiadavky zákazníka.
Niektoré realizácie si môžete pozrieť v časti : Referencie

Pre Všetkých ktorým sa páčia akvária či už sladkovodné alebo morské ale nemajú dostatok skúseností alebo času ponúkame preto realizáciu akvária na mieru ako aj pravidelnú starostlivosť a údržbu akvária.

Od vzniku firmy v roku 2010 do októbra 2019 sme vybavili viac ako 11000 objednávok .

V súčasnosti vykonávame pravidelnú údržbu u našich zákazníkov na akváriach , ktoré majú spoločný objem 6193 litrov !!!

 

A kto je Marián Válek ?

Fotka pri akváriu realizovanom pre firmu :

akvaland-akvarium

 

Návšteva v RTVS v relácii Dámsky klub 19.1 2018 :