SAGA ph Controller + kalibračné roztoky súčasťou balenia

Kód: 16345
135 € 112,50 € bez DPH
Na dotaz
Môžeme doručiť do:
11.6.2024

pH kontroler pre akvárium pomocou ktorého môžete pohodlne sledovať pH v akváriu a zároveň vďaka spínatelnej zásuvke ovládať napr. elektromagnetický ventil pre Váš CO2 set.
Veľmi jednoduché nastavenie a použitie.

Detailné informácie

Podrobný popis

PH Controller kontinuálne meria hodnotu pH v akváriu a je vybavený ovládanou zásuvku. Podľa hodnoty pH v akváriu zapína a vypína elektromagnetický ventil na CO2 súprave (zopne pri prekročení nastavenej hodnoty pH a vypne pri poklese pod nastavenú hodnotu).


Výhody pH kontroleru:

Vitálne rostlliny - vďaka pH Controlleru máme stále optimálnu koncentráciu CO2 pre rast rastlín, čo pomocou drop Checker zďaleka nie je tak jednoduché
Bezpečnosť pre ryby - zaručuje, že väčšie množstvo CO2 vplyvom nehody alebo technickej poruchy neunikne do akvária, kde môže nadmerná koncentrácia otráviť ryby. Akonáhle koncentrácia CO2 stúpne nad optimum a klesne tým pádom pH vody, controller dávkovanie CO2 vypne. Nemusí ísť len o nehodu alebo neopatrnou manipuláciu. Zakaždým, keď dochádza tlak vo fľaši, tlak na výstupe nebezpečne stúpa. Ak si tento okamih nepohlídáme a fľašu včas nedoplníme, môže dôjsť k otrave rýb.
Úspora CO2 - dávkujeme presne toľko CO2, koľko je potreba, takže predĺžime interval doplnenie fľaše

Princíp regulácie:
Na Controlleru nastavíme hodnotu pH, ktorú chceme v akváriu udržať. Prepneme program regulátora do polohy HIGH (tým Controlleru povieme, že zopnutím ovládaného zariadenia dochádza k znižovaniu pH). Pokiaľ pH stúpne nad nastavenú hodnotu, controller zopne zariadenie, ktoré začne znižovať pH vody (např.dávkování CO2 alebo kyseliny).

Zariadenie je vypnuté, až pH vody v akváriu klesne na nami nastavenú hodnotu.

Medzi pH controller a elektromagnetický ventil zapojíme spínacie hodiny, aby dávkovanie CO2 bolo v noci zastavené. Odporúčame digitálne spínacie hodiny - majú vnútornú batériu (klasické spínacie hodiny potrebujú permanentné napájanie - to spínaná zásuvka Controlleru neposkytuje)

V popise je produkt charakterizovaný vzhľadom k použitiu v akvaristike, možnosti použitia sú ale samozrejme širšie. Možno použiť pre bazény, hydroponické systémy, atď. Spínané zariadenie nemusí byť iba CO2 súprava, ale napríklad peristaltické čerpadlo na dávkovanie kyseliny.

Parametre:

Rozlíšenie: 0.01 pH.
Presnosť : ± 0.1%
Kalibrácia: manuálna pH4 a pH7
Regulačný rozsah: 3.5 - 10.5 pH
Spínané relé: 5A / 240 VAC.
Napájanie AC230V 50/60 Hz.
Konektor pH sondy: BNC
Príkon regulátora: 2W.
Rozmery: 150 x 85 x 40 mm

Balenie obsahuje:

  • pH controller so spínanou zásuvkou
  • kalibračné roztoky (pH 4 a 7)
  • záves pre upevnenie prístroja na hranu akvária a pod.
  • pH sonda
  • držiak pre upevnenie pH sondy do akvária

Dodatočné parametre

Kategória: Meranie, riadenie a kontrola
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: