Xport NO3 Cubes - filtračné kocky k odstráneniu NITRÁTOV 250ml

Kód: XPORTNO3C250
19,40 € 16,17 € bez DPH
do 7 dní
Môžeme doručiť do:
15.8.2022

Kocky NO3 používajú NanoIntelex technológiu, ktorá vytvára obohatený, "ultra-aktívny" filtračný materiál s kapacitou, ktorá prekoná konvenčné denitrifikácie materiály o 300%
Otvorená štruktúra a veľká plocha materiálu prináša špičkové charakteristiky prúdenia vody skrz filtračný materiál a teda vysokú filtračnú účinnosť. Vyššia účinnosť v porovnaní s konvenčnými materiálmi znamená, že stačí použiť malé kocky na dosiahnutie požadovanej denitrifikácie.

Ich použitím odstránite potrebu výmeny vody za účelom rýchleho zníženie úrovne dusičnanov (nitrátov) v ystéme.
Kocky NO3 možné používať spoločne v kombinácii s filtračnými kockami Xport Bio a Xport PO4.

Detailné informácie

Podrobný popis

Prehľad

  • Je použitá technológia NanoIntelex, ktorá vytvára vylepšený, "ultra aktívny" materiál s kapacitou, ktorá prekonáva konvenčné denitrifikácie médiá o viac ako 300%
  • Otvorená štruktúra a veľký povrch vedú k špičkovým charakteristikám priechodu vody materiálom spolu s filtračnou účinnosťou
  • Vyššia účinnosť v porovnaní s konvenčnými médiami znamená menšie nároky na priestor pri dosiahnutí rovnakej úrovne denitrifikácie.
  • Znižuje potrebu časté výmeny vody za účelom rýchleho zníženia dusičnanov v akvarijním systéme.
  • Možno používať spoločne s kockami Xport Bio a Xport PO4

Návod na použitie
Prečítajte si riadne návod na použitie produktu pred jeho použitím.
Použitie mechanického pred-filtra na odstránenie organického odpadu z vody výrazne zlepší účinnosť filtrácie. Opláchnite kocky Xport NO3 v osmotickej vode alebo v čerstvej vode s nízkym TDS. Potom kocky vložte do čistej nádoby a pridajte vodu z akvária, v ktorom je potom budete používať. K riadnemu osídleniu kociek baktériami potrebujete na každých 150 g kociek Xport NO3 pridať 20 ml prípravku MicroBacter7 (nalejte do nádoby a rozmiešajte ), potom umožnite kockám 24-hodinovú "kúpeľ" pri izbovej teplote. Potom vyberte kocky Xport NO3 z nádoby a vložte ich do akvárijného systému, do filtračnej nádoby, do filtračného reaktora alebo do 800μm filtračného vreca; odporúčané prúdenie je 1-3x vyššia ako je objem akvária za hodinu. Nefluidizujte. V systéme s hodnotami dusičnanov [NO3] <40 ppm, začnite množstvom 150g kociek Xport NO3 na 454 L (potom zvýšte množstvo o 10% na každých 10 ppm NO3).

K denitrifikáciu zvyčajne dochádza počas 1 týždňa; stupeň denitrifikácia sa zvyšuje s časom. Ak sa koraly alebo bezstavovce pri použití kociek Xport NO3 správajú negatívne, môže to byť tým, že k zníženiu úrovne NO3 dochádza príliš rýchlo; znížte teda objem použitých kociek Xport NO3 o 50% a ďalej je používajte kým [NO3] nedosiahne požadované hladiny.

Upozorňujeme, že sa požadované množstvo kociek Xport NO3 v systéme bude meniť s časom / sa zrením / zajatím nádrže alebo ak dôjde k zmene úrovne biomasy a / alebo miery zarybnení. Denitrikace závisí na adekvátnej dostupnosti organického uhlíka; ak sa znižovanie úrovne [NO3] spomalí v priebehu 1. mesiaca používania a zásadne sa nezvýši bioodpad, zarybnení alebo nutričné ​​hodnoty počas sledovaného obdobia, potom sa s najväčšou pravdepodobnosťou úroveň organického uhlíka alebo fosfátov stáva limitujúca. Použitie prípravku Katalyst, Reef Biofuel alebo FlorinAxis (vo sladkovních akváriách) podľa návodu na použitie na jednotlivých obaloch tento uhlík poskytnú; NeoPhos alebo Florin-P sú zdrojom fosforu.

Vymeňte ~ 25% z celkového množstva použitých kociek Xport NO3 každé 3 - 4 mesiace. Vo viac zaťažených akváriách, a každých 6 - 8 mesiacov v systémoch s nízkou úrovňou živín. Maximálna úroveň denitrifikácia je dosiahnutá použitím kociek Xport NO3 spoločne s kockami Xport BIO s tým, že kocky NO3 sú umiestňované krátko po kockách Xport PO4; nevkladajte kocky Xport-PO4 po prúde za kocky Xport-NO3, pretože by to mohlo ovplyvniť denitrifikáciu

Dodatočné parametre

Kategória: Filtračné média
Hmotnosť: 0.25 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie