SZAT ClearWater Plants B2 30-75l

Kód: CODE-3687
Tip
Značka: SZAT
7,75 € 6,46 € bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

SZAT ClearWater Plants B2 - pre akvária 30-75litrov.
Prevedenie plants je vhodné aj pre akvária tzv. black water.
Výhoda : krištáľovo čistá voda bez škodlivín

Detailné informácie

Podrobný popis

SZAT ClearWater Plants B2

  • Rozmer vrecúška 11x13cm.
  • vhodné pre rastlinné akvárium
  • Prevedenie plants je vhodné aj pre akvária tzv. black water.
  • Toto filtračné médium je vhodné aj do interných (vnútorných filtrov)
  • produkt je prvým predstaviteľom novej generácie filtračných materiálov. Funguje na báze ionovéj výmeny. Je určený pre rastlinné akvária.

Výhody SZAT ClearWater Plants : krištáľovo čistá voda bez škodlivín možnosť jednoduchéj regenerácie až 300x.

Z rybých výkalov a nespotrebovanej stravy vznikajú škodlivé látky vo vode, najnebezpečnejšie látky v akváriu sú amoniak (NH3) a čpavok (NH4 +). Tieto nebezpečné látky sú známe už dávno. Problém s týmito látkami pomôže vyriešiť filtračné médium. Je to selektívna filtračná látka uložená v textilnom sáčku. Časový interval výmeny vody sa vďaka tomuto médiu môže zvýšiť až na 20 násobok. Rybie výkaly počas svojej látkovej premeny zaťažujú vodu škodlivými látkami, ktoré sa časom nahromadia v akváriu. Časť týchto látok absorbujú rastliny, ale pre ich nadmernú hustotu je potrebná častá výmena vody. To je časovo náročné a môže to ryby stresovať. Povrchovo aktívne látky výrobku SZAT clear water viažu toxické nitráty, látky s obsahom nitrátov a napomáhajú rozkladu sírovodíka. Neextrahuje výživové látky vhodné pre rastliny. Voda sa stane kryštáľovo čistou, tým sa naše rastliny vďaka lepším svetelným podmienkam rýchlejšie vyvíjajú. Dusík zapojený do cirkulácie odbremeňuje biologický filter a stabilizuje biosystém akvária.
Pomocou tohoto média sa výmena vody môže predlžiť dovtedy, kým sa znovu neobjaví hnedožlté sfarbenie vody spôsobené škodlivými látkami.Vtedy už nastalo jeho nasýtenie, ale po polhodinovom kúpeli v roztoku 100 gramov kuchynskej soli/1 l vody je opäť funkčný na dlhšiu dobu.Filtračný materiál sa v prípade vysušenie nepoškodzuje.

Pozor !!! na trhu sa môžu objaviť lacné napodobeniny tohto výrobku kupujte iba u overených predajcov.Tento výrobok sa nedá porovnať z obyčajným selektívnym anexom ! Tento výrobok neobsahuje žiadne známe škodlivé látky ohrozujúce ryby vodných živočíchov a vodný svet ,výrobok nevylučuje žiadne škodliviny.

Produkty od firmy Szat používa vo svojej chovni aj známy chovateľ diskusov na Slovensku p.Minčák z chovne Diskus-Siner.

Dodatočné parametre

Kategória: Filtračné média
Hmotnosť: 0.4 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: