Seachem MatrixCarbon 250ml

Kód: CODE-4317
12,99 € 10,83 € bez DPH
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
26.4.2024

Vysoko kvalitné aktívne uhlie. Nemá vplyv na pH.S minimálnym obsahom prachu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Seachem MatrixCarbon 250ml

Najkvalitnejšie a najtrvanlivejší aktívne uhlie na trhu.

Jedná sa o aktívne uhlie, ktoré odstraňuje z vody všetky chemikálie, zvyšky liečiv, kovy a organické látky. Toto všetko nasáva do svojich mikro pórov.


Prečo je MatrixCarbon najlepšie aktívne uhlie na trhu?

1.Granulky sú v tvare guličiek
Výroba aktívneho uhlia do tvaru guličiek je síce technologicky náročnejšia, ale prináša jednu nespornú výhodu: Voda ním prúdi rovnomerne a dostane sa ku každému cm2 aktívneho uhlia. Stačí teda použiť podstatne menšie množstvo oproti konkurencii.
Pri použití bežného aktívneho uhlia v tvare tyčiniek dôjde k ich namačkaniu do seba, čím dôjde k výraznému obmedzeniu prietoku aktívnym uhlím (voda bude pretekať vnútrom len minimálne). U guličiek toto nehrozí - voda bude stále prúdiť kanálikmi medzi guličkami vnútri.

2.Preukázateľne najnižšie množstvo fosfátov na gram aktívneho uhlia oproti konkurencii
Každé aktívne uhlie obsahuje trocha fosfátov. Je to spôsobené tým, že je aktívne uhlie vyrábané z organických látok, ktorá v sebe fosfáty vždy obsahujú. V laboratóriu sa nám však podarilo vyvinúť spôsob, ako aktívne uhlie najlepšie prepláchnuť, aby sme fosfáty odstránili. Kombinácia vhodného médiá a cylindrického tvaru granuliek nám zabezpečilo úspech.

3.Minimálna vplyv na pH z dôvodu nízkeho obsahu popola
MatrixCarbon aktívne uhlie nedvíha hodnoty pH nad 7 ani pri ponorení do destilovanej vody. Je to spôsobené nízkym obsahom popola, ktorý sme odstránili jeho dôkladným prepláchnutím metódou uvedenou v odseku vyššie.

4.Dlhšie trvanlivosť a lepšiu účinnosť oproti konkurencii
Na trhu existujú dva druhy aktívneho uhlia - s makro pórmi a mikro pórmi. Ich typ záleží predovšetkým na materiáli, z ktorého boli vyrobené. Aktívne uhlie s mikro pórmi je vyrábané z kokosových škrupín, zatiaľ čo s makro pórmi z čierneho uhlia.
Aktívne uhlie s mikro pórmi odstraňuje predovšetkým kovy a stopové prvky, uhlie s makro pórmi odstraňuje hlavne organický odpad (dusíkaté látky a pod.).
MatrixCarbon je vyrábaný predovšetkým z čierneho uhlia, takže je jeho efekt na stopové prvky pre ryby a rastliny minimálny.
Z dôvodu granúl v tvare guľôčok navyše nedochádza ku treniu a aktívne uhlie tak vydrží dlhšie funkčné (minimálne dvojnásobne).

5.Nie je potrebné ho použiť toľko, ako od konkurenčných firiem pre dosiahnutie rovnakého účinku
Z dôvodu lepšej priestupnosti vody aktívnym uhlím tvarom granúl a zložením nie je nutné MatrixCarbonu použiť toľko ako bežne predávaného aktívneho uhlia iných značiek.

Použitie: 250 ml bohato vystačí na úpravu vody po niekoľko mesiacov. Mal by byť vložený do miesta s vysokým prietokom vody -> ideálne do filtra.Často kladené otázky Seach MatrixCarbon:
 
"Ako dlho vydrží Seacehm MatrixCarbon pred tým, než bude nutné ho vymeniť?"

Doba, po ktorú naše aktívne uhlie pôsobí veľmi záleží na vode, do ktorej je vložené. V ultra znečistenej vode môže jeho kapacita stačiť pokojne len na pár hodín. V bežných akváriách však je jeho kapacita vyčerpaná až za cca 3 až 6 mesiacov. MatrixCarbon je jediné aktívne uhlie na trhu, ktoré má guľovitý tvar granuliek, takže sa voda dostane ku každej ploche uhlie, čím ho nie je nutné používať tak moc.

"Prečo je tak dôležité, že má MatrixCarbon tvar granuliek vo forme guličiek?"

Je to z toho dôvodu, že tvar guličiek má najlepšie vlastnosti z hľadiska hydrodynamiky. Jednoducho povedané sa voda dostane ku každému cm2 aktívneho uhlia, čo sa u konkurenčných výrobkov nedeje a je nutné použiť aktívneho uhlia viac. Pokiaľ má aktívne uhlie iný tvar (napr. Tyčiniek) dôjde po čase k jeho rozdupávaniu a zaklesnutiu do seba, čo povedie k tomu, že voda začne pretekať iba malou časťou aktívneho uhlia. Toto sa s našimi guličkovými granulami nikdy nestane. Jamila sa guličky MatrixCarbon utlačíme k sebe, zostanú medzi nimi kanáliky, ktoré umožňujú prietok vody aktívnym uhlím, čím si zachová svoju 100% funkciu.

"Môžem použiť MatrixCarbon aktívne uhlie na odstránenie zvyškov liečiv?"

Áno, samozrejme. MatrixCarbon bezpečne odstráni všetky zvyšky liečiv vo vode.

"Mám rastlinné akvárium, môžem MatrixCarbon použiť v mojom akváriu bez toho aby som odstránil mikroživiny pre moje rastliny?"

MatrixCarbon aktívne uhlie má pomerne malý vplyv na stopové prvky vo vode. V porovnaní so Seach Purigen je však agresívnejší (Purigen neodstraňuje mikroživiny vôbec). Ak teda chcete odstraňovať z vody zákaly a akékoľvek organické nečistoty, odporučili by sme Vám skôr Purigen. Ak však potrebujete odstrániť zvyšky liečiv alebo iné chemikálie z vody, bude nutné použiť MatrixCarbon, pretože tie Purigen neodstraňuje.

"Iná firma tvrdí, že jej aktívne uhlie neobsahuje žiadne fosfáty, ako je to možné?"

Všetky aktívne uhlia sú vyrábané z organického materiálu (drevo, kokosové škrupiny ..), ktoré vždy obsahujú stopy fosfátov. Pokiaľ toto firma inzeruje, potom sa nejedná o aktívne uhlie alebo bohužiaľ klame zákazníkov.

Dodatočné parametre

Kategória: Aktívne uhlie
Hmotnosť: 0.25 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Už viac ako 40 rokov je Seachem spoločnosťou, ktorá má korene v zdravej vede. Naše hobby a vzdelaný personál chemikov a biológov sú súčasťou balíka pri nákupe produktov Seachem. Seachem zostáva ako jedna z mála prežívajúcich nezávislých a súkromne vlastnených spoločností starostlivosti o domáce zvieratá. Seachem je vlastnený a prevádzkovaný nadšencami. Všetci naši zamestnanci sú nadšenci, ktorí udržiavajú akvária doma aj v kancelárii. Samotný Seachem bol založený, pretože jeden taký vášnivý nadšenec - Dr. Leo G. Morin (zakladateľ) - rozpoznal, že dostupné riešenia problémov akvaristov chýbajú. Výsledkom bol úplne prvý produkt spoločnosti Seachem: Cupraplex™ (dnes známy ako Cupramine™). O viac ako tridsať rokov neskôr spoločnosť Seachem stále pristupuje k starým problémom novým spôsobom.