Seachem Flourish 250ml

Kód: CODE-1163
10,73 € –9 %
seachem flourish 250
10,73 € –9 % 9,75 € 8,13 € bez DPH
Skladom (3 ks)
Môžeme doručiť do:
18.6.2024

Seachem Flourish™ je špeciálne vyvinuté pre potreby akvarijných rastlín a poskytuje im všetky potrebné živiny na optimálny rast a vitalitu. S vysokým obsahom dôležitých mikroživín, vrátane stopových prvkov, pomáhame rastlinám dosiahnuť plný potenciál.

Detailné informácie

Podrobný popis

Seachem Flourish 250ml

Na rozdiel od hnojív iných značiek, Seachem Flourish™ je navrhnutý na použitie spolu s ostatnými hnojivami obsahujúcimi makro a mikro prvky. Iní výrobcovia sa snažia zahrnúť všetky látky v jednom produkte, dávkovanie týchto hnojív však často vedie k nevyváženému stavu makro a mikroprvkov.

Pri pokuse o doplnenie makroprvkov dôjde k predávkovaniu vody mikroprvkami a podobne.

Seachem Flourish obsahuje :  

Total Nitrogen: 0.07%
Available Phosphate: ( P2O5) 0.01%
Soluble Potash: 0.37%
Calcium (Ca): 0.14%
Magnesium (Mg): 0.11%
Sulfur (S): 0.2773%
Boron (B): 0.009%
Chlorine (Cl): 1.15%
Cobalt (Co): 0.0004%
Copper (Cu): 0.0001%
Iron (Fe): 0.32%
Manganese (Mn): 0.0118%
Molybdenum (Mo): 0.0009%
Sodium (Na): 0.13%
Zinc (Zn): 0.0007%

Prečo je Seachem Flourish iný oproti konkurenčným hnojivom?

  1. Výrazne najlacnejší na trhu z dôvodu extrémne vysokej koncentrácii !

Odporúčané dávkovanie je 5 ml na 250 l vody týždenne.
Napr. EasyLife Profito sa však dávkuje v množstve 10 ml na 100 litrov akváriovej vody. Za rok teda spotrebujete na 300 litrové akvárium 1620 ml Profita, ale iba 324 ml Seachem Flourish! Stačí Vám teda 5x menší objem hnojiva ročne!

      2.Podstatne lepšie využitie železa rastlinami 

Dodáva železo vo forme Fe2+ čo je výhodnejšie ako železo v cheláte EDTA, ktoré je vo forme Fe3+. Rastliny totiž preferujú železo Fe2+. Z tohto dôvodu je tento prípravok oproti všetkým ostatným na trhu oveľa vhodnejší. Prevedenie železa z formy Fe3+ do Fe2+, ktorá je pre nich najlepšie stráviteľná, totiž vyžaduje ich dodatočný výdaj energie, čo rastliny oslabuje.

Toho je docielené pomocou použitia tzv. Ferrous gluconate a nie chelátu EDTA, ktoré obsahujú bežné hnojivá.

     3. Pri odporúčanom dávkovaní nedôjde k prehnojeniu

Odporúčané dávky sú vypočítané tak, aby nemohlo dôjsť k prehnojeniu. Z tohto dôvodu hnojivo neobsahuje dusičnany a fosforečnany, ktoré je podľa výrobcu vhodnejšie dodávať v samostatnom hnojive podľa potreby.

Obsahuje všetky dôležité látky pre výživu rastlín ako železo (0,32%), vápnik, horčík, draslík, mangán, molybdén a ďalšie.

Ďalšie podrobnosti si môžete pozrieť na sránke výrobcu : Seachem 

Dodatočné parametre

Kategória: Tekuté hnojivo
Hmotnosť: 0.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Už viac ako 40 rokov je Seachem spoločnosťou, ktorá má korene v zdravej vede. Naše hobby a vzdelaný personál chemikov a biológov sú súčasťou balíka pri nákupe produktov Seachem. Seachem zostáva ako jedna z mála prežívajúcich nezávislých a súkromne vlastnených spoločností starostlivosti o domáce zvieratá. Seachem je vlastnený a prevádzkovaný nadšencami. Všetci naši zamestnanci sú nadšenci, ktorí udržiavajú akvária doma aj v kancelárii. Samotný Seachem bol založený, pretože jeden taký vášnivý nadšenec - Dr. Leo G. Morin (zakladateľ) - rozpoznal, že dostupné riešenia problémov akvaristov chýbajú. Výsledkom bol úplne prvý produkt spoločnosti Seachem: Cupraplex™ (dnes známy ako Cupramine™). O viac ako tridsať rokov neskôr spoločnosť Seachem stále pristupuje k starým problémom novým spôsobom.