v dňoch 10.7 až 14.7 2024 NEBUDÚ expedované objednávky z dôvodu dovolenky

RALLY - prípravok na odstránenie parazitov 480ml

Kód: RR21845
15 € 12,50 € bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
16.7.2024

RALLY ™ je prípravok pre úpravu vody bez obsahu medi a slúži na kontrolu a odstránenie vonkajších parazitov najmä panciernatiek, motolice a patogénnych baktérií (napr. Morský zamat, parazit Brooklynella, hniloba plutiev a chvosta a žábrohlísti) v morských a sladkovodných akváriách.

RALLY™ je bezpečný pre útesové, morské, sladkovodní a rastlinné akvária.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čo je RALLY ™?

RALLY ™ je prípravok pre úpravu vody bez obsahu medi a slúži na kontrolu a odstránenie vonkajších parazitov najmä panciernatiek, motolice a patogénnych baktérií (napr. Morský zamat, parazit Brooklynella, hniloba plutiev a chvosta a žábrohlísti) z morských a sladkovodných akvárií.

RALLY ™ je bezpečný pre útesové, morská, sladkovodné a rastlinná akvária. Po troch rokoch vývoja a testovania, RALLY ™ pôsobí na trhu už štrnásť rokov a bolo jednoznačne preukázané, že je bezpečný pre ryby, koraly, bezstavovce a rastliny. RALLY ™, či už používaný samostatne alebo v kombinácii s KICK-ICH ™, nemá žiadny vplyv na biologickú filtráciu.

RALLY ™ je bezpečný a účinný pre rýchlu kontrolu nebezpečných a deštruktívnych infekcií ako je morský zamat. RALLY má dlhú trvanlivosť pri izbovej teplote a je dodávaný pre jednoduché použitie, v dávkovacích fľašiach.

Je RALLY ™ bezpečný pre útesy?

Áno. RALLY ™ je bezpečný pre všetky ryby, koraly a makro riasy, rovnako ako pre fakultatívne anaeróbne a nitrifikačnej baktérie nevyhnutné pre biologickú filtráciu.

Čím sa RALLY ™ líši od iných prípravkov "bezpečných pre útes"? Čo je vnútri?

Bezpečnosť a účinnosť lieku RALLY ™ bola preukázaná v mnohých amatérskych i komerčných aplikáciách. Látky obsiahnuté v RALLY ™ sú miešané patentovaným spôsobom, ktorý činní RALLY ™ účinnejším než púhy súhrn jednotlivých zložiek - napr. Akriflavin + Aminoakridín + formalín - pre kontrolu vonkajších parazitov a bakteriálne hniloby plutiev a chvosta.

Čo nie je vo vnútri? Bez medi!

Ani RALLY ™ neobsahuje záhadné "prírodné ingrediencie" alebo iné bližšie neurčené "výťažky", ktorých účinok je z veľkej časti založený na folklóru. Napokon, RALLY ™ neobsahuje žiadne hyper-dráždidlá (napr. Tabasco omáčku a podobné prípravky s výťažkom feferóniek), ktoré spôsobujú rozrušovanie, odlupovanie epidermálnych vrstiev a podieľajú sa na extrémnej záťaži počas trvania liečby (Predstavte si, že nie je k dispozícii žiadny tieň a máte popáleniny druhého stupňa!).

Možno RALLY ™ použiť v kombinácii s ďalšími prípravkami RUBY-REEF ™?

RALLY ™ možno použiť v kombinácii s KICK-ICH ™ alebo SLIMINATOR ™. V skutočnosti súčasné použitie KICK-ICH ™ a RALLY ™ je odporúčané v prípade výskytu ich alebo choroby panciernatiek ako sú morský zamat (Amyloodinium) alebo parazitická choroba (Brooklynella). Súčasné použitie KICK-ICH ™ a RALLY ™ je bezpečné pre všetky morská a útesová akvária.

Možno RALLY ™ použiť v kombinácii s ďalšími prípravkami alebo antibiotikami?

RALLY ™ možno použiť spolu s fosfátovými a amoniakovými adsorbéry, ale nie s aktívnym uhlím alebo podobnými prípravkami. RALLY ™ možno použiť spolu s väčšinou druhov antibiotík, ale súčasné použitie s inými druhmi liečiv nie je odporúčané.

Aká je trvanlivosť RALLY ™ a ako by sa mal skladovať?

RALLY ™ je stabilný po dobu najmenej jedného roka v prípade skladovania pri izbovej teplote a mimo dosahu priameho svetla. Nezmrazujte, ani neskladujte v chlade. Pred alebo počas použitia fľašu nepretrepávajte a ihneď po použití uzavrite vrškom.

Ako používať RALLY ™?

Vypnite proteínový skimmer a UV sterilizátor, tiež odstráňte uhlíkovú filtráciu a absorpčné médiá, ktoré by odstránili RALLY ™ z vody. Dávkujte v dňoch 1, 2 a 3 pri bežnej infekcii. U vážnych infekcií môže byť vyžadované ďalšie dávkovanie. Pridajte jednu uncu (28 gramov) RALLY ™ na 10 galónov (38 l) celkového objemu vody vrátane filtračného systému pre útesová akvária. Pridajte jednu uncu (28 gramov) RALLY ™ na 5 galónov (19 l) celkového objemu vody vrátane filtračného systému pre sladkovodné akvária.

RALLY ™ a veda

Na štítku RALLY ™ sú uvedené tri účinné látky: akriflavin, Aminoakridín a formalín, ktoré sú preukázateľne účinné pre kontrolu parazitov v akvakulturách a tropických rybích farmách. Prakticky všetci priaznivci akvaristiky sú oboznámení s formalínom, väčšina z nich aspoň pozná akriflavin, a dobre znalí farmácie asi poznajú Aminoakridín. Avšak, chemickú štruktúru a vlastnosti týchto zlúčenín skutočne pochopí len mizivý počet, a ešte menej molekulárne mechanizmy, ktoré sa podieľajú na ich biologických účinkoch. V dôsledku toho takmer nikto nevie alebo nechápe, prečo je RALLY ™ účinnejší ako súhrn jeho častí: súčasné, ale nezávisle pridanie akriflavinu, Aminoakridín a formalínu v množstve porovnateľnom s dávkou RALLY ™ nebude mať taký veľký, ani trvalý účinok ako RALLY ™.

Prečo?

Látky v RALLY ™ sa postupne miešajú pomocou empiricky zistené metódy, kedy dochádza k drobnej, ale dôležité chemické úprave akriflavinu a Aminoakridín formalínom. Formalín je kombinovaný s akriflavinem a Aminoakridín v kontrolovanej chemickej reakcii, ktorá znižuje koncentráciu potrebnú pre kontrolu chorôb o viac ako desať krát. Podobne, formalínom upravené molekuly akriflavinu a Aminoakridín možno považovať za morských ježkov, ktorých ostne vylučujú ultra super-lepidlo: ak sa morskí ježkovia objaví v molekulárnej oblasti, kde sú aktívne, ostne vylučujú lepidlo, a ježkovia sú trvalo viazaní v oblasti, kde sa rozširuje ich účinok. Za normálnych okolností akriflavin a aminoakrid

Dodatočné parametre

Kategória: Pomoc pri problémoch
Hmotnosť: 0.5 kg

Rally

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: