RALLY - prípravok na odstránenie parazitov 1920ml

Kód: RR11138
43,20 € 36 € bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
10.8.2022

RALLY ™ je prípravok pre úpravu vody bez obsahu medi a slúži na kontrolu a odstránenie vonkajších parazitov najmä panciernatiek, motolice a patogénnych baktérií (napr. Morský zamat, parazit Brooklynella, hniloba plutiev a chvosta a žábrohlísti) v morských a sladkovodných akváriách.

RALLY™ je bezpečný pro útesové, morské, sladkovodné a rastlinné akvária.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čo je RALLY ™?

RALLY ™ je prípravok pre úpravu vody bez obsahu medi a slúži na kontrolu a odstránenie vonkajších parazitov najmä panciernatiek, motolice a patogénnych baktérií (napr. Morský zamat, parazit Brooklynella, hniloba plutiev a chvosta a žábrohlísti) z morských a sladkovodných akvárií.

RALLY ™ je bezpečný pre útesové, morská, sladkovodné a rastlinná akvária. Po troch rokoch vývoja a testovania, RALLY ™ pôsobí na trhu už štrnásť rokov a bolo jednoznačne preukázané, že je bezpečný pre ryby, koraly, bezstavovce a rastliny. RALLY ™, či už používaný samostatne alebo v kombinácii s KICK-ICH ™, nemá žiadny vplyv na biologickú filtráciu.

RALLY ™ je bezpečný a účinný pre rýchlu kontrolu nebezpečných a deštruktívnych infekcií ako je morský zamat. RALLY má dlhú trvanlivosť pri izbovej teplote a je dodávaný pre jednoduché použitie, v dávkovacích fľašiach.

Je RALLY ™ bezpečný pre útesy?

Áno. RALLY ™ je bezpečný pre všetky ryby, koraly a makro riasy, rovnako ako pre fakultatívne anaeróbne a nitrifikačnej baktérie nevyhnutné pre biologickú filtráciu.

Čím sa RALLY ™ líši od iných prípravkov "bezpečných pre útes"? Čo je vnútri?

Bezpečnosť a účinnosť lieku RALLY ™ bola preukázaná v mnohých amatérskych i komerčných aplikáciách. Látky obsiahnuté v RALLY ™ sú miešané patentovaným spôsobom, ktorý činní RALLY ™ účinnejším než púhy súhrn jednotlivých zložiek - napr. Akriflavin + Aminoakridín + formalín - pre kontrolu vonkajších parazitov a bakteriálne hniloby plutiev a chvosta.

Čo nie je vo vnútri? Bez medi!

Ani RALLY ™ neobsahuje záhadné "prírodné ingrediencie" alebo iné bližšie neurčené "výťažky", ktorých účinok je z veľkej časti založený na folklóru. Napokon, RALLY ™ neobsahuje žiadne hyper-dráždidlá (napr. Tabasco omáčku a podobné prípravky s výťažkom feferóniek), ktoré spôsobujú rozrušovanie, odlupovanie epidermálnych vrstiev a podieľajú sa na extrémnej záťaži počas trvania liečby (Predstavte si, že nie je k dispozícii žiadny tieň a máte popáleniny druhého stupňa!).

Možno RALLY ™ použiť v kombinácii s ďalšími prípravkami RUBY-REEF ™?

RALLY ™ možno použiť v kombinácii s KICK-ICH ™ alebo SLIMINATOR ™. V skutočnosti súčasné použitie KICK-ICH ™ a RALLY ™ je odporúčané v prípade výskytu ich alebo choroby panciernatiek ako sú morský zamat (Amyloodinium) alebo parazitická choroba (Brooklynella). Súčasné použitie KICK-ICH ™ a RALLY ™ je bezpečné pre všetky morská a útesová akvária.

Možno RALLY ™ použiť v kombinácii s ďalšími prípravkami alebo antibiotikami?

RALLY ™ možno použiť spolu s fosfátovými a amoniakovými adsorbéry, ale nie s aktívnym uhlím alebo podobnými prípravkami. RALLY ™ možno použiť spolu s väčšinou druhov antibiotík, ale súčasné použitie s inými druhmi liečiv nie je odporúčané.

Aká je trvanlivosť RALLY ™ a ako by sa mal skladovať?

RALLY ™ je stabilný po dobu najmenej jedného roka v prípade skladovania pri izbovej teplote a mimo dosahu priameho svetla. Nezmrazujte, ani neskladujte v chlade. Pred alebo počas použitia fľašu nepretrepávajte a ihneď po použití uzavrite vrškom.

Ako používať RALLY ™?

Vypnite proteínový skimmer a UV sterilizátor, tiež odstráňte uhlíkovú filtráciu a absorpčné médiá, ktoré by odstránili RALLY ™ z vody. Dávkujte v dňoch 1, 2 a 3 pri bežnej infekcii. U vážnych infekcií môže byť vyžadované ďalšie dávkovanie. Pridajte jednu uncu (28 gramov) RALLY ™ na 10 galónov (38 l) celkového objemu vody vrátane filtračného systému pre útesová akvária. Pridajte jednu uncu (28 gramov) RALLY ™ na 5 galónov (19 l) celkového objemu vody vrátane filtračného systému pre sladkovodné akvária.

RALLY ™ a veda

Na štítku RALLY ™ sú uvedené tri účinné látky: akriflavin, Aminoakridín a formalín, ktoré sú preukázateľne účinné pre kontrolu parazitov v akvakulturách a tropických rybích farmách. Prakticky všetci priaznivci akvaristiky sú oboznámení s formalínom, väčšina z nich aspoň pozná akriflavin, a dobre znalí farmácie asi poznajú Aminoakridín. Avšak, chemickú štruktúru a vlastnosti týchto zlúčenín skutočne pochopí len mizivý počet, a ešte menej molekulárne mechanizmy, ktoré sa podieľajú na ich biologických účinkoch. V dôsledku toho takmer nikto nevie alebo nechápe, prečo je RALLY ™ účinnejší ako súhrn jeho častí: súčasné, ale nezávisle pridanie akriflavinu, Aminoakridín a formalínu v množstve porovnateľnom s dávkou RALLY ™ nebude mať taký veľký, ani trvalý účinok ako RALLY ™.

Prečo?

Látky v RALLY ™ sa postupne miešajú pomocou empiricky zistené metódy, kedy dochádza k drobnej, ale dôležité chemické úprave akriflavinu a Aminoakridín formalínom. Formalín je kombinovaný s akriflavinem a Aminoakridín v kontrolovanej chemickej reakcii, ktorá znižuje koncentráciu potrebnú pre kontrolu chorôb o viac ako desať krát. Podobne, formalínom upravené molekuly akriflavinu a Aminoakridín možno považovať za morských ježkov, ktorých ostne vylučujú ultra super-lepidlo: ak sa morskí ježkovia objaví v molekulárnej oblasti, kde sú aktívne, ostne vylučujú lepidlo, a ježkovia sú trvalo viazaní v oblasti, kde sa rozširuje ich účinok. Za normálnych okolností akriflavin a aminoakrid

Dodatočné parametre

Kategória: Pomoc pri problémoch
Hmotnosť: 2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie