MicroBacter Lattice Large - porézne filtračné médium vel. XL 250ml

Kód: LAT-LRG250
9,10 € 7,58 € bez DPH
do 7 dní
Môžeme doručiť do:
29.7.2024

MicroBacter Lattice / Large je extrémne porézne filtračné médium väčšej veľkosti, ktoré je vyvinuté pre všetky typy akvárií (morská, sladkovodné) a všetky typy biologických filtráciov.

Detailné informácie

Podrobný popis

.Prehľad :

  • vysoká pórovitosť, inertné biofiltrační médium
  • poskytuje ohromnú povrchovú plochu, viac ako 22,8 m2 na 1 liter média
  • poskytuje aeróbne a anoxické zóny, ktoré sú ideálne pre rast ako nitrifikačných, tak denitrifikácie baktérií
  • vhodné pre používanie u mokrých alebo mokrých / suchých filtračných aplikáciách a poskytuje špičkové výsledky oproti väčšine filtračných médií
  • veľmi dobre funguje v sladkovodných, brakických a morských systémoch.
  • Dopĺňa živé kamene v morských a FOWLR systémoch (FOWLR- "fish-only with live rock", systémy bez korálov)

Technické pozadie
Aeróbne a anaeróbne baktérie odstraňujú škodlivý čpavok a dusíkove odpadové látky z akváriových systémov. Oba typy baktérií vyžadujú obrovskú plochu pre vlastný rast. MicroBacter Lattice poskytuje ohromnú plochu, ktorá je až 200x väčšia ako väčšina biologických filtračných médií na trhu. Zároveň poskytuje omnoho účinnejší filtračný systém v menšom dostupnom priestore. Kým produkt MicroBacter Lattice poskytuje potrebnú plochu, tak aby efektívne fungoval, musí byť riadne osídlený baktériami, aby došlo k riadnej kolonizácii médiá. To možno dosiahnuť prírodným procesom, tj. Pridaním produktu do vášho filtračného systému. Avšak, ideálne výsledky možno dosiahnuť oveľa rýchlejšie pridaním prípravku MicroBacter7 alebo MicroBacterClean.

Použitie / Dávkovanie
Použite minimálne 100 ml filtračného média MicroBacter Lattice na každých cca 40 litrov objemu akvária. Ak sa stretávate s väčším objemom biologického odpadu, je potreba použiť viac filtračného média. Filtračný materiál riadne prepláchnite osmotickou alebo akvariovou vodou. Pre dosiahnutie max výsledkov je vhodné médium po prepláchnutí vložiť do plastovej nádoby a pridať odporúčané množstvo baktérií (MicroBacter7 alebo MicroBacterClean) a umožniť filtračnému materiálu kontakt s baktériami po dobu 24 hodín. Občas zľahka zamiešajte alebo materiál z nádoby vyberte a zase ponorte. Potom umiestnite materiál MicroBacter Lattice do filtra.

Odporúča sa používať pred-filtračný materiál, hubky alebo iná mechanická filtrácia aby nedochádzalo k upchatiu / znehodnoteniu filtračného média.

Dodatočné parametre

Kategória: Filtračné média
Hmotnosť: 0.25 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: