V dňoch 5-10.7 2022 nebudú expedované objednávky z dôvodu dovolenky.

JBL NO2 Nitrit Test-Set

Kód: 2537000
11,30 € 9,42 € bez DPH
do 7 dní
Môžeme doručiť do:
12.7.2022

JBL NO2 Nitrit Test-Set - test na meranie koncentrácie NO2 vo vode.

Detailné informácie

Podrobný popis

JBL NO2 Nitrit Test-Set

Použitie:

Test slúži na presné stanovenie a sledovanie koncentrácie dusitanov v sladkovodnom aj morskom akváriu a v záhradnom jazierku v rozsahu 0,025 - 1,0 mg/l (ppm).Vďaka korekčnému meraniu vyvinutému firmou JBL je možné namerať presnú koncentráciu dusitanov aj v ľahko zafarbenej vode, ako napr. výluhom z rašeliny alebo zvyškov liečiv.

Prečo merať koncentráciu dusitanov?

Platí pre sladkovodné aj morské akváriá aj pre záhradné jazierka:

Odbúravanie všetkých organických zbytkov v akváriu (zvyšky krmiva a rastlín, exkrementy rýb...) prebieha v nasledujúcom reťazci: bielkoviny – amoniak (čpavok) – dusitany – dusičnany. Tento proces umožňujú určité v akváriu potrebné baktérie. Či tento systém funguje, zistíme meraním jednotlivých stupňov uvedeného reťazca, t. j. amoniaku, dusitanov a dusičnanov. Amoniak a dusitany by niky nemali dosiahnuť koncentráciu 0,2 mg/l (ppm). Pokiaľ sa tak stane, je reťazce odbúravania organických látok niekde narušený. Mnohé liečivá môžu zničiť užitočné baktérie a spôsobiť tak vzostup koncentrácie amoniaku. Spravidla nie je v dobre založenom akváriu alebo jazierku amoniak v merateľných hodnotách. Dusitany i amoniak sú pre ryby silnými jedmi. V závislosti na citlivosti jednotlivých druhov rýb môžu byť už koncentrácie medzi 0,5 – 1 mg/l (ppm) smrteľné. Vo všeobecnosti platí, že mladé sladkovodné ryby a morské ryby sú na tieto látky citlivejšie.

Ako hodnotu dusitanov znížiť?

Okamžitým, ale dočasným riešením je okamžitá výmena 50% objemu vody v nádrži. Dlhodobo je možné vyhnúť sa zvýšenej koncentrácie nad prijateľnú hodnotu použitím vhodného biologického filtra, neprekrmovaním rýb, príp. znížením ich počtu v nádrži a tým, že budete v sladkovodnom akváriu udržovať hodnotu pH medzi 7,0 – 7,5. Užitočné baktérie je možné dodať do akvária v prípravkoch JBL Denitrol a JBL FilterStart.


Do záhradného jazierka dodáme baktérie  v prípravkoch JBL BactoPond a JBL ActivoPond. Pre celkovú koncepciu jazierka je rovnako dôležitý výkonný filter, hnojenie substrátu s rastlinami, prítomnosť časti jazierka s bahennými rastlinami atď.

Dodatočné parametre

Kategória: Test vody
Hmotnosť: 0.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie