Hydroplex - dip 960ml k očiste rýb a akváriových rastlín

Kód: RR11144
27,10 € 22,58 € bez DPH
do 7 dní
Môžeme doručiť do:
24.7.2024

HydroPlex ™ je vedecky vyvinutý širokospektrálny prípravok pre úpravu vody bez obsahu medi a antibiotík, ktorý slúži na očistenie živočíchov od nežiaducich parazitov a mikroskopických organizmov prítomných v akváriách a okrasných jazierkach, vrátane baktérií, zárodkov rias,  buchanek, malých helmintov a červov, plesní , húb, kvasiniek a mikrorias.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čo je HydroPlex ™?

HydroPlex ™ je účinný aj pre odstránenie hnedého slizu v dôsledku rozsievok, ako aj pre kontrolu vírusových ochorení. Je obzvlášť účinný a dôrazne odporúčaný pre kúpeľ a očistenie nových živočíchov od nežiaducich parazitov a baktérií, najmä ak nie je vykonávaná karanténa v oddelenej nádrži. Je veľmi účinný pre liečenie chorých rýb prostredníctvom kúpelu alebo v karanténnych nádržiach.

Medzi dôležité vlastnosti HydroPlex ™ patrí:

  • Účinná kontrola chorôb
  • Bezpečnosť
  • Jednoduché použitie

 

HydroPlex ™ obsahuje unikátnu zmes anti-mikrobiálnych látok chránených obchodným tajomstvom a dostupných pre nadšených akvaristov výhradne prostredníctvom Ruby Reef ™. Tieto látky (účinné zložky sú na etikete) sú využívané v nespočetnom množstve výrobkov pre zdravotnú starostlivosť (napr. V antibakteriálnych a protiplesňových prípravkoch) a v množstve kozmetických a skrášľovacích prípravkov (napr. Ako antimikrobiálne opatrenia). Inými slovami ponúkajú širokospektrálnu ochranu proti infekčnej chorobe, ale zároveň sú bezpečné pre ľudí a živočíchy.

Schopnosť miešať tieto látky v jednom vodnom roztoku bola umožnená vývojom biologicky inertného stabilizačného systému. Konkrétne, stabilizačný systém HydroPlex ™ umožňuje jednotlivé zložky obsahujúce tri látky zlúčiť do jedného roztoku bez straty (napr. V dôsledku chemickej krížovej reakcie) v rozsahu a efektívnosti všetkých z troch anti-mikrobiálnych látok. Ak sa skladuje mimo priameho alebo slnečné svetlo má HydroPlex ™ [predpokladanou] trvanlivosť 5 - 10 rokov pri izbovej teplote.

Ako HydroPlex ™ funguje?

HydroPlex ™ integruje tri vedecky dokázané úrovne kontroly. Jedna úroveň agresívne využíva biochemické zraniteľnosti spoločné pre plesne, huby, kvasinky a riasy. Druhá úroveň poskytuje širokospektrálnu ochranu proti infekcii mikrobiálnymi organizmami. Posledný stupeň je veľmi účinný proti baktériám, iným mikróbom a malým parazitom, závislým na získanie energie aeróbnym dýchaním.

HydroPlex ™ využíva veľmi účinnú penetráciu, kedy pôsobí - nevratne - na biochemické strojové zariadenia zodpovedné za získavanie energie z molekulárneho kyslíka. Aj nepatrné ohrozenia prostredníctvom baktérií, spórov rias atď. Znamená trvalý úbytok energie potrebnej pre pohyb, kŕmenie a rozmnožovanie. Vďaka svojim vynikajúcim penetračným vlastnostiam ponúka HydroPlex ™ prostriedky pre rýchle zvládnutie mikróbov a parazitov pripojených alebo usadených v žiabrových tkanivách, parazitujúcich na cievnych a okolitých štruktúrach.

Aké je použitie HydroPlex ™?

  • Kúpeľ, najmä pre novo zakúpené a choré ryby
  • Karanténne nádrže
  • Morské a tropické sladkovodné ryby
  • Kapre a karasy
  • Nové jazierka * a akvária
  • Obnova starých jazierok * a akvárií

* HydroPlex ™ je určený na použitie v okrasných a iných uzavretých systémoch jazierok, ktoré nevypúšťajú do okolia.

Dôležité poznámky: NEPOUŽÍVAJTE HydroPlex ™ u obojživelníkov a hlavonožcov.

HydroPlex ™ je účinný pri liečbe infekcií Vibrio u hlavonožcov; ale môže u hlavonožcov vyvolať symptómy úzkosti a musia byť počas liečby starostlivo sledovaní.

HydroPlex ™ NIE JE BEZPEČNÝ PRE reefové akvária a NIE JE doporučený pre použitie v zabehnutých akváriách, pretože by mohol narušiť biologickú filtráciu.

Koraly by mali byť zakryté a polypy by nemali byť vôbec vystavené sile roztoku HydroPlex ™. Niektoré koraly (s vyspelými polypy) vykazujú príznaky úzkosti pri vystavení liečivej sile HydroPlex ™ po dlhú dobu (1 - 3 dni). Otvorené koraly by mali byť počas liečby starostlivo sledované.

NÁVOD k POUŽITIE :

1 oz = 28ml

Koncentrovaný KÚPEĽ: 28g / 1 liter po dobu 10 minút

Účinná obrana proti prenosu a šíreniu parazitov narodených na novo prichádzajúcich živočíchoch; Stratégia úpravy vody, ktorá rýchlo ničí vonkajšie infekcie bakteriálneho, plesňového alebo iného parazitárneho pôvodu.

Ak je HydroPlex ™ používaný formou kúpele alebo nemocničnej nádrže (pozri nižšie), rýchlo preniká vrstvou slizu a žiabrami rýb. Pre bičíkaté prvoky to pri kontakte znamená nezvratné účinky. Podobne pri využití kúpelu, neutralizuje HydroPlex ™ väčšinu baktérií, húb, kvasiniek, plesní a rias počas 5 - 10 minút !

Preto by mali byť dipy HydroPlex ™ využívané vždy pre elimináciu prenosu a šírenia parazitov a mikróbov u novo prichádzajúcich živočíchov, vrátane rýb, kôrovcov, ulitníkov a rastlín.  

Všeobecná metóda:

Zapnite vzduchovanie a dajte rybu + balenie alebo vodný roztok do samostatn0ho akvária. Zastavte vzduchovanie a pridajte 28ml HydroPlex ™ / liter za stáleho miešania. Nechajte ustáť bez vzduchovania po dobu 10 minút a potom premiestnite rybu do zdravotnej alebo do karanténnej nádrže obsahujúce 57ml HydroPlex ™ / 19. Neprekračujte dávkovanie a časový rámec odporúčaný pre kúpele: 10 minút @ 28ml / liter.

Karanténne nádrže: 57ml / 19 l každých 24 hodín.

Odstránenie infekčných látok v liečebnej nádrži.

Vykonali sme testy v teréne na chorých rybách a novo prichádzajúcich pomocou 57 - 113ml FreshStart ™ / 19 l v nemocničných a karanténnych nádržiach. Počas pokusov s chorými sladkovodnými a morskými rybami vykazujúcich známky parazitických prvokov, infikované lézie a vredov, a rady ďalších chorôb (pozri výsledky testov), ​​boli pozorované nápadné výsledky. Podobne, použitie HydroPlex ™ v karanténnych nádržiach pre novo prichádzajúci výrazne znižuje výskyt ochorenia pri súčasnom zlepšení zdravia, sily a vzhľadu rýb (napr. Zabraňuje infekcii a podporuje rýchle hojenie roztrhaných alebo poškodených plutiev).

Naše systematické testy v teréne s chorými vzorkami sa sústredili predovšetkým na sladkovodné ryby vrátane karasov, kaprov, živorodek, cichlíd, terčovce a mřenek. Jedno trochu prekvapivé zistenie bolo pozorované v dvoch experimentoch s pavími očkami, že jediné vystavenie HydroPlex ™ pri 57ml / 19l znamená spomalenie, až skoro zastavenie, choroby.

Ukázalo sa, že dlhodobé vystavenie HydroPlex ™ pri 2 oz (27 g) / 5 galónov (19 l) je úplne bezpečné pre všetky ryby, rastliny, kôrovce a ulitníky testované k dnešnému dňu, a predstavuje preto odporúčané dávkovanie v návode na etikete. Avšak, dlhodobé vystavenie pri 4 oz (113 g) / 5 galónov (19 l) sa ukázalo bezpečné pre všetky testované kôrovce, ulitníky a rastliny a pre väčšinu - ale nie všetky - ryby.

"NOVÁ VODA" V NÁDRŽI: Pridajte 2 oz (57 g) HydroPlex ™ / 19 l hneď pred pridaním rýb.

V prípade potreby možno pridať HydroPlex ™ pri 2 oz (57 g) / 19 l každých 24 hodín. Nedávkujte viac ako celkovo 4 dávky počas 72 hodín (napr., @ 0, 24, 48 a 72 hodín). Nevzduchujte aspoň 1 hodinu po pridaní HydroPlex ™. Biologická filtrácia môže byť zahájená 24 hodín po poslednom pridaní HydroPlex ™, alebo po primeranom prefiltrovaní nádrže cez aktívne uhlie. Vzhľadom na nedostatok biologickej filtrácie môže byť potreba vymeniť vodu.
Nádrže ošetrené HydroPlex ™ môžu mať po začatí obnovy zakalený vzhľad.

Zabehnuté akvárium: Pridajte 57ml HydroPlex ™ / 19 l za 0, 1 a 13 hodín a za 37 a 61 hodín podľa potreby.

HydroPlex ™ NEOBSAHUJE meď, antibiotiká, formaldehyd, malachitovej zelenej či metylénovú modrú.

Dodatočné parametre

Kategória: Dipy po nákupe živočíchov
Hmotnosť: 1 kg

Hydroplex dip

Rubby Reef

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: