ESTIMATIVE INDEX

Kód: CODE-2751
5,75 € 4,79 € bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

ESTIMATIVE INDEX - nová metóda hnojenia rastlín v akváriu.Nutná pravidelná týždenná výmena vody v akváriu 1/2 a dostatok CO2

Detailné informácie

Podrobný popis

ESTIMATIVE INDEX :

Estimative index je metóda hnojenia pri ktorej majú akváriové rastliny vždy dostatočné množstvo živýn pre svoj rast.Pri tejto metóde je nutná pravidelná výmena vody a dostatok CO2 a svetla v akváriu.Pri splnení týchto požiadaviek budete mat nádherné akvárium so zdravými akváriovými rastlinami.

Balenie Estimative index obsahuje:

MAKROŽIVINY - 75g :

Obsahom tohto vrecka je KNO3 (44g), KH2PO4 (5g) a K2SO4 (26g) v správnom pomere. Obsahuje aj konzervant, ktorý zabraňuje rastu plesní.

Zmes mikroprvkov :

130g MgSO4x7H2O - Síran horečnatý

17g Tenso cocktail - Jeho obsahom sú aj konzervanty pre zníženie pH v roztoku a sorban draselný, ktorý predchádza vzniku húb a plesní v roztoku.

Ako si namiešať roztok :

Pripravíme si dve fľaše. Do prvej č.1 nasypeme vrecko označené "Makro" a zalejeme 550ml vody (stačí obyčajná z vodovodu). Do druhej č.2 nasypeme vrecko "Tenso cocktail" a zalejeme 250ml vody.

Dávkovanie Estimative Index :

Z prvej fľaše dávkujte 8ml roztoku na 50 litrov akváriovej vody a z druhej (Tenso cocktail) dávkujte 3,5 ml na 50 litrov vody nasledujúcim systémom:

 • (začiatok cyklu) v SOBOTU vymeníme 50% vody v nádrži a pridáme 8ml roztoku na 50 litrov akvarijnej vody z prvej fľaše (KNO3, K2SO4, KH2PO4)
 • v NEDEĽU pridáme 3,5 ml roztoku na 50 litrov akvarijnej vody z druhej fľaše (Tenso cocktail)
 • v PONDELOK opäť 8ml z prvej fľaše na 50 litrov vody
 • v UTOROK zase 3,5 ml z druhej fľaše na 50 litrov vody
 • v STREDU 8ml z prvej fľaše na 50 litrov vody
 • vo ŠTVRTOK 3,5 ml vody z druhej nádoby na 50 litrov vody
 • PIATOK nič
 • v SOBOTU výmena vody a cyklus sa opakuje

Cyklus kedy začnete s hnojením ESTIMATIVE INDEX môžete začať ,ktorýkolvek deň v týždni ako vám vyhovuje.Je potrebné len dodržať dávky a výmenu vody na 7 deň cyklu.

Vždy po výmene vody nasypte do akvária jednu čajovú lyžičku MgSO4x7H2O na 50 litrov vody v akváriu (naberajte rovno z vrecka a potom ho opäť uzavrite)

Týždenne tak do akvária bude dodaných :

 • 24 mg / l dusičnanov
 • 26 mg / l draslíka
 • 3 mg / l fosfátov
 • 0,5 mg / l železa
 • 10 mg / l horčíka


Nezabúdajte, že je pri tejto metóde hnojenia je nutné týždenne vymeniť 1/2 vody v akváriu a udržiavať dostatočný a stabilný prísun CO2 (30 mg / l) inak bude hroziť prepuknutie rias. Ak by sa riasy objavili, zvýšte množstvu CO2 (pozor! pozorujte ryby, pri predávkovaní CO2 hrozí otrava rýb) a zlepšite prúd vody. Problémy s riasami sú pri prevádzkovaní metódy Estimative index z 95% spôsobené nedostatkom CO2 a jeho zlou distribúciou nekvalitným prúdom.

Stabilizátor E300 znižuje pH roztoku a zaistí, že spolu jednotlivé zložky v roztoku nezreagujú a neznehodnotia sa. Stabilizátor je VŽDY nutné použiť, ak miešate dohromady Tenso cocktail a KH2PO4.

Stabilizátor E202 zabraňuje rastu plesní a namiešané hnojivo tak zostane dlhšie čerstvé.

Dodatočné parametre

Kategória: Sypké a pevné hnojivá pre rastliny do substrátu.
Hmotnosť: 0.2 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: