Tropic Marin ELIMI-NP 200ml zníženie N a P - pre akvária s vysokým PO4 a nízkým NO3

Kód: 16091
11,30 € 9,42 € bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
16.8.2022

Jedná sa o kvapalný koncentrát uhlíka pre znižovanie živín (NO3 a PO4).
Uhlíkový dávkovací koncentrát pre efektívne zníženie dusičnanov a fosforečnanov. Vhodné pre všetky morské akváriá so zvýšenou koncentráciou fosfátov a nízkym pomerom dusičnanov, ako je často pozorované v útesových akváriách s vápenným reaktorom.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Nutričné podmienky pre koraly, huby a iné bezstavovce v morských akváriách sú ideálne, ak sú dusičnany a fosfáty prítomné vo vode v najnižších koncentráciách. Tropic Marin® Elim-NP je koncentrovaný organický uhlík pre efektívnu a účinnú redukciu dusičnanov a fosfátov v morských akváriách.

Elim-NP je vhodný pre všetky morské akvária so zvýšenou koncentráciou fosfátov a zlým pomerom dusičnany-fosfáty, často pozorované u morských akvárií s vápenným reaktorom.

Elim-NP pôsobí ako dodatočný zdroj energie pre koraly a iné filtrátory, čo má za následok lepšie vytiahnutie polypov a jasné, živé farby živočíchov.

Výhody:

  • efektívna redukcia dusičnanov a fosfátov v morskom akváriu
  • navrhnutý špeciálne pre útesové akvária s vápenným reaktorom; ale je vhodný pre všetky akváriá so zvýšenou koncentráciou fosfátu a nízkym pomerom dusičnanov / fosfát
  • vhodný pre akvárium s morskými rybami, mäkkými koralmi, LPS, SPS, filtrátory a kôrovcami
  • ľahko rozpustný kvapalný roztok

Použitie:

Použitie fľaše s objemom 50 ml: Pripojte hadičku ku striekačke a natiahnite požadovanú dávku Elim-NP striekačkou. Vzduch, ktorý vstupuje do hadičky a striekačky pri ťahu piestom, nemá vplyv na dávkovanie. Dolný okraj plunžra vždy zobrazuje správne množstvo dávkovanie, aj keď požadované množstvo Elim-NP je vďaka nasávanému vzduchu iba v hadici a nie v komore striekačky. Nasávaný vzduch slúži k vyprázdneniu hadičky počas dávkovania.

Použitie fľaše s objemom 200 ml: Otočte hlavu čerpadla proti smeru hodinových ručičiek, kým nevyskočí. Jedno stlačenie hlavy čerpadla sa rovná 1 ml.

Dávkovanie: Začnite dennou dávkou 0,1 ml na 100 l objemu akváriového systému a zvyšujte dávku po 2 týždňoch o 0,1 ml na 100 l, pozorujte živočíchy a kontrolujte koncentrácie dusičnanov a fosfátov.
Dávkovanie Elim-NP do prúdu čerpadla zaisťuje správne rozptýlenie v akváriu.

Maximálna dávka: Denná dávka 0,5 ml na 100 l objemu akvárijného systému nesmie byť prekročená. Koncentrácia fosfátu v akváriu by mala byť znížená len pomaly, aby sa zabránilo možnému vyrovnávaciemu stresu organizmov. Súčasne by pomer dusičnan-fosfát nemal prekročiť 10: 1.

Pri pomere dusičnan-fosfát vyšší ako 10: 1 odporúčame namiesto Elim-NP použiť Tropic Marin ® NP-Bacto-BALANCE, aby ste čo najlepšie upravili koncentrácie živín.

Fľašu uchovávajte tesne uzavretú!

Dodatočné parametre

Kategória: Znižovanie fosfátov PO4 a dusičnanov NO3
Hmotnosť: 0.25 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie