Tropic Marin ELIMI-NP 200ml zníženie N a P - pre akvária s vysokým PO4 a nízkým NO3

Kód: 16091
11,30 € 9,42 € bez DPH
do 10 dní
Môžeme doručiť do:
20.6.2023

Jedná sa o kvapalný koncentrát uhlíka pre znižovanie živín (NO3 a PO4).
Uhlíkový dávkovací koncentrát pre efektívne zníženie dusičnanov a fosforečnanov. Vhodné pre všetky morské akváriá so zvýšenou koncentráciou fosfátov a nízkym pomerom dusičnanov, ako je často pozorované v útesových akváriách s vápenným reaktorom.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Nutričné podmienky pre koraly, huby a iné bezstavovce v morských akváriách sú ideálne, ak sú dusičnany a fosfáty prítomné vo vode v najnižších koncentráciách. Tropic Marin® Elim-NP je koncentrovaný organický uhlík pre efektívnu a účinnú redukciu dusičnanov a fosfátov v morských akváriách.

Elim-NP je vhodný pre všetky morské akvária so zvýšenou koncentráciou fosfátov a zlým pomerom dusičnany-fosfáty, často pozorované u morských akvárií s vápenným reaktorom.

Elim-NP pôsobí ako dodatočný zdroj energie pre koraly a iné filtrátory, čo má za následok lepšie vytiahnutie polypov a jasné, živé farby živočíchov.

Výhody:

  • efektívna redukcia dusičnanov a fosfátov v morskom akváriu
  • navrhnutý špeciálne pre útesové akvária s vápenným reaktorom; ale je vhodný pre všetky akváriá so zvýšenou koncentráciou fosfátu a nízkym pomerom dusičnanov / fosfát
  • vhodný pre akvárium s morskými rybami, mäkkými koralmi, LPS, SPS, filtrátory a kôrovcami
  • ľahko rozpustný kvapalný roztok

Použitie:

Použitie fľaše s objemom 50 ml: Pripojte hadičku ku striekačke a natiahnite požadovanú dávku Elim-NP striekačkou. Vzduch, ktorý vstupuje do hadičky a striekačky pri ťahu piestom, nemá vplyv na dávkovanie. Dolný okraj plunžra vždy zobrazuje správne množstvo dávkovanie, aj keď požadované množstvo Elim-NP je vďaka nasávanému vzduchu iba v hadici a nie v komore striekačky. Nasávaný vzduch slúži k vyprázdneniu hadičky počas dávkovania.

Použitie fľaše s objemom 200 ml: Otočte hlavu čerpadla proti smeru hodinových ručičiek, kým nevyskočí. Jedno stlačenie hlavy čerpadla sa rovná 1 ml.

Dávkovanie: Začnite dennou dávkou 0,1 ml na 100 l objemu akváriového systému a zvyšujte dávku po 2 týždňoch o 0,1 ml na 100 l, pozorujte živočíchy a kontrolujte koncentrácie dusičnanov a fosfátov.
Dávkovanie Elim-NP do prúdu čerpadla zaisťuje správne rozptýlenie v akváriu.

Maximálna dávka: Denná dávka 0,5 ml na 100 l objemu akvárijného systému nesmie byť prekročená. Koncentrácia fosfátu v akváriu by mala byť znížená len pomaly, aby sa zabránilo možnému vyrovnávaciemu stresu organizmov. Súčasne by pomer dusičnan-fosfát nemal prekročiť 10: 1.

Pri pomere dusičnan-fosfát vyšší ako 10: 1 odporúčame namiesto Elim-NP použiť Tropic Marin ® NP-Bacto-BALANCE, aby ste čo najlepšie upravili koncentrácie živín.

Fľašu uchovávajte tesne uzavretú!

Dodatočné parametre

Kategória: Znižovanie fosfátov PO4 a dusičnanov NO3
Hmotnosť: 0.25 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: