Sliminator - šetrné odstránenie sinice 960ml

Kód: RR11115
27,90 € 23,25 € bez DPH
do 7 dní
Môžeme doručiť do:
24.6.2024

SLIMINATOR ™ je bezpečný a účinný prípravok pre úpravu vody a slúži na odstránenie siníc (t.j. "slizké riasy") v morských a sladkovodných akváriách.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čo je SLIMINATOR ™?

SLIMINATOR ™ je bezpečný a účinný prípravok na úpravu vody a slúži na kontrolu siníc (t.j. "slizké riasy") v morských a sladkovodných akváriách. Jednou z najdôležitejších vlastností SLIMINATOR ™ je, že neobsahuje, rovnako ako väčšina ostatných produktov, antibiotiká, ktoré môžu a poškodzujú biologickú filtráciu. Vedecky vyskúmané zloženie pre odstránenie siníc bez ovplyvnenia fakultatívnych anaeróbnych a nitrifikačných baktérií potrebných pre účinnú biologickú filtráciu.

SLIMINATOR ™ má Dohľadateľnú históriu, že je bezpečný pre ryby, korály, bezstavovce a rastliny a zároveň pomaly, ale účinne odstraňuje slizké riasy. Je obzvlášť účinný pri použití v nových útesových a morských akváriách, ktoré sú obzvlášť citlivé na slizké riasy počas prvých týždňov alebo mesiacov, než sa naštartuje biologickej filtrácie. SLIMINATOR ™ má dlhú trvanlivosť pri izbovej teplote a je dodávaný pre jednoduché použitie, v dávkovacích fľašiach.

Je SLIMINATOR ™ bezpečný pre útesy?
Áno. SLIMINATOR ™ je bezpečný pre všetky ryby, bezstavovce a makro riasy, ktoré sa vyskytujú v útesových akváriách.

Čo je vnútri?
Bezpečnosť lieku SLIMINATOR ™ bola preukázaná v mnohých amatérskych i komerčných aplikáciách. Čistota účinnej látky (5-nitroimidazolu) v SLIMINATOR ™ je certifikovaná pre splnenie štandardov farmaceutickej čistoty. V dôsledku toho úprava vody pomocou SLIMINATOR ™ odstraňuje iba sinice, ale bez nežiaducich vedľajších účinkov na prospešné baktérie a iné prospešné mikroorganizmy. Žiadny iný výrobca nebol schopný pripraviť činidlo 5-nitroimidazolu v neutrálnom vodnom roztoku, ani v inom vodnom roztoku, ktorý by zaručoval stabilitu pri rozpustených nitroimidazolu.

Čo nie je vo vnútri?
Bez medi! Navyše SLIMINATOR ™ neobsahuje erytromycín alebo iné širokospektrálne antibiotiká. Ani SLIMINATOR ™ neobsahuje záhadné "prírodné ingrediencie" alebo iné bližšie neurčené "výťažky", ktorých účinok je z veľkej časti založený na folklóru. SLIMINATOR ™ nepredstiera jednorazovú liečbu pre odstránenie slizovitých rias. Dostupné metódy na rýchle odstránenie siníc sú vo všeobecnosti založené na širokospektrálnych antibiotikách, ktoré majú škodlivý vplyv na prospešné baktérie a iné prospešné mikroorganizmy a časti planktónu, rovnako ako na sinice. Pre porovnanie, SLIMINATOR ™ pomaly, ale iste odstraňuje iba nežiadúce sinice. Úprava vody prostredníctvom SLIMINATOR ™ je účinná u väčšiny aplikácií v rámci 12 až 15 dní, aj keď v niektorých závažných prípadoch je dlhšia doba liečby nutná.

Možno SLIMINATOR ™ použiť v kombinácii s ďalšími prípravkami RUBY-REEF ™?
SLIMINATOR ™ možno použiť s RALLY ™ alebo KICK-ICH ™.

Možno SLIMINATOR ™ použiť v kombinácii s ďalšími prípravkami alebo antibiotikami?
SLIMINATOR ™ možno použiť spolu s fosfátovými a amoniakovými adsorbérmi, ale nie s aktívnym uhlím alebo podobnými prípravkami. Použitie SLIMINATOR ™ spolu s antibiotikami alebo inými liekmi nie je odporúčané.

Aká je trvanlivosť SLIMINATOR ™ a ako by sa mal skladovať?
SLIMINATOR ™ je stabilný po dobu najmenej jedného roka v prípade skladovania pri izbovej teplote a mimo dosahu priameho svetla.
Nezmrazujte, ani neskladujte v chlade. Pred alebo počas použitia nepretrepávajte a ihneď po použití uzavrite vrškom.

Prečo je SLIMINATOR ™ určený pre ošetrenie vody tak drahý?
Kľúčové látky v SLIMINATOR ™ sú drahé na výrobu v komerčnom meradle, a to aj pre aplikácie vyžadujúce iba technickú alebo dokonca priemyselnú úroveň čistoty; pre porovnanie SLIMINATOR ™ obsahuje najvyššiu dostupnú farmaceutickú kvalitu. Unikátny 1-litrovej a 2-litrové fľaše s kalibrovaným dávkovaním sú drahé na obstaranie a potlač, zatiaľ čo organizovanie a plnenia vyžaduje jedinečný, prispôsobený postup, aby boli splnené požiadavky dlhodobej stability. Konečne, SLIMINATOR ™ musí splniť prísne kontrolné testy chemickej kvality v každej fáze výroby a balenia.

Ako SLIMINATOR ™ používať?
Vypnite odpeňovač a UV sterilizátor, tiež odstráňte uhlíkovú filtráciu a absorpčné médiá, ktoré by odstránili SLIMINATOR ™ z vody.

Dávkujte v dňoch 1, 3, 5, 7, 9, 11 a 13 pri bežnej infekcii. Pridajte 85 gramov SLIMINATOR ™ 189 l celkového objemu vody vrátane filtračného systému.

Dodatočné parametre

Kategória: Proti riasam a sinici
Hmotnosť: 0.96 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: