OZNÁMENIE : v dňoch 28.10. - 1.11. bude v našom e-shope vzhľadom k čerpaniu dovolenky a štátnemu sviatku prerušená expedícia zásielok

Seachem Onyx Sand 3,5 kg

Kód: CODE-4053
18 € 15 € bez DPH
do 7 dní
Môžeme doručiť do:
29.10.2021

Zásobný substrát pre akváriové rastliny.
Veľmi bohatý na uhličitany.
Podporuje optimálne KH (uhličitanovú tvrdosť).
Jemne zvyšuje pH
Ideálny pre akvária s rybami vyžadujúce tvrdšie vodu, vyššie pH

Detailné informácie

Podrobný popis

Seachem Onyx Sand 3,5 kg

Seachem OnyxSand je ideálny substrát pre akvária s rastlinami, kde je vyžadované vyššie pH a tvrdosť z dôvodov požiadaviek rýb. Je veľmi vhodný pre rastliny, ktoré dokážu ako zdroj uhlíka zužitkovať bikarbonáty, čo sú napr. Vallisneria.

Súčasne poskytuje tiež dostatočné množstvo stopových prvkov a železa. Je tvorený najmä vápnikom a horčíkom. Keďže obsahuje veľké množstvo uhličitanov, udržuje optimálne hodnoty KH vody. V závislosti na vstupnej vode zdvíha pH o 0,1 až 0,5.

Je možné ho použiť spoločne s iným substrátom alebo pieskom ako spodnú vrstvu alebo zmiešaný. Vhodné je však aj jeho samostatné použitie ako jediného podkladu. Obsahuje také množstvo minerálov, že je v podstate nevyčerpateľný.

Každé jedno kilo OnyxSand je ekvivalentom 0,6 litrov objemu.
Ak napr. potrebuje OnyxSand do akvária o pôdoryse 40x20 cm a potrebujete vrstvu 3 cm, budete potrebovať 40x20x3 = 2,4 litra, čo sú 4 kg OnyxSand.

Použitie Seachem OnyxSand:

Hoci je Seach OnyxSand už z výroby prepraný, odporúčame ho určite pred použitím preprať ešte raz. Ide totiž o prírodný produkt, v ktorom sa prepravou môžu uvoľniť častice prachu.

TIP: Pri napúšťaní akvária postupujte pomaly, aby sa substrát zbytočne nevíril. Ideálna je na dno položiť vrecko alebo misku, do ktorej budete vodu napúšťať, čím obmedzíte vírenie. Po napustení vody bude voda ľahko zakalená. Na odstránenie zákalu použite mechanickú filtráciu (biela filtračná vata) a použiť môžete aj Seach Clarity, ktorý vodu spolu s filtrom prečistí.

Minerálne zloženie substrátu v mg / kg:

vápnik 197500, horčík 115400, hliník 822, bárium 5, kobalt 4, chróm 10, meď 4, železo 2846, draslík 418, mangán 43, sodík 135, nikel 7, vanád 8, zinok 23

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.