v dňoch 10.7 až 14.7 2024 NEBUDÚ expedované objednávky z dôvodu dovolenky

Seachem Onyx Sand 3,5 kg

Kód: CODE-4053
18 € 15 € bez DPH
do 7 dní
Môžeme doručiť do:
22.7.2024

Zásobný substrát pre akváriové rastliny.
Veľmi bohatý na uhličitany.
Podporuje optimálne KH (uhličitanovú tvrdosť).
Jemne zvyšuje pH
Ideálny pre akvária s rybami vyžadujúce tvrdšie vodu, vyššie pH

Detailné informácie

Podrobný popis

Seachem Onyx Sand 3,5 kg

Seachem OnyxSand je ideálny substrát pre akvária s rastlinami, kde je vyžadované vyššie pH a tvrdosť z dôvodov požiadaviek rýb. Je veľmi vhodný pre rastliny, ktoré dokážu ako zdroj uhlíka zužitkovať bikarbonáty, čo sú napr. Vallisneria.

Súčasne poskytuje tiež dostatočné množstvo stopových prvkov a železa. Je tvorený najmä vápnikom a horčíkom. Keďže obsahuje veľké množstvo uhličitanov, udržuje optimálne hodnoty KH vody. V závislosti na vstupnej vode zdvíha pH o 0,1 až 0,5.

Je možné ho použiť spoločne s iným substrátom alebo pieskom ako spodnú vrstvu alebo zmiešaný. Vhodné je však aj jeho samostatné použitie ako jediného podkladu. Obsahuje také množstvo minerálov, že je v podstate nevyčerpateľný.

Každé jedno kilo OnyxSand je ekvivalentom 0,6 litrov objemu.
Ak napr. potrebuje OnyxSand do akvária o pôdoryse 40x20 cm a potrebujete vrstvu 3 cm, budete potrebovať 40x20x3 = 2,4 litra, čo sú 4 kg OnyxSand.

Použitie Seachem OnyxSand:

Hoci je Seach OnyxSand už z výroby prepraný, odporúčame ho určite pred použitím preprať ešte raz. Ide totiž o prírodný produkt, v ktorom sa prepravou môžu uvoľniť častice prachu.

TIP: Pri napúšťaní akvária postupujte pomaly, aby sa substrát zbytočne nevíril. Ideálna je na dno položiť vrecko alebo misku, do ktorej budete vodu napúšťať, čím obmedzíte vírenie. Po napustení vody bude voda ľahko zakalená. Na odstránenie zákalu použite mechanickú filtráciu (biela filtračná vata) a použiť môžete aj Seach Clarity, ktorý vodu spolu s filtrom prečistí.

Minerálne zloženie substrátu v mg / kg:

vápnik 197500, horčík 115400, hliník 822, bárium 5, kobalt 4, chróm 10, meď 4, železo 2846, draslík 418, mangán 43, sodík 135, nikel 7, vanád 8, zinok 23

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Už viac ako 40 rokov je Seachem spoločnosťou, ktorá má korene v zdravej vede. Naše hobby a vzdelaný personál chemikov a biológov sú súčasťou balíka pri nákupe produktov Seachem. Seachem zostáva ako jedna z mála prežívajúcich nezávislých a súkromne vlastnených spoločností starostlivosti o domáce zvieratá. Seachem je vlastnený a prevádzkovaný nadšencami. Všetci naši zamestnanci sú nadšenci, ktorí udržiavajú akvária doma aj v kancelárii. Samotný Seachem bol založený, pretože jeden taký vášnivý nadšenec - Dr. Leo G. Morin (zakladateľ) - rozpoznal, že dostupné riešenia problémov akvaristov chýbajú. Výsledkom bol úplne prvý produkt spoločnosti Seachem: Cupraplex™ (dnes známy ako Cupramine™). O viac ako tridsať rokov neskôr spoločnosť Seachem stále pristupuje k starým problémom novým spôsobom.