Seachem de Nitrate 1000ml

Kód: 075030
18,92 € –9 %
seachem denitrate 1l
18,92 € –9 % 17,20 € 14,33 € bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
18.7.2024

Seachem de nitrate je prírodný porézny materiál s výbornou geometrickou štruktúrou ,ktorá podporuje aeróbnu nitrifikáciu v prvých mm hĺbky ako aj anaeróbnu denitrifikáciu v jadre.Materiál má veľmi veľký povrch pre osídlenie nitrifikačnými baktériami.

Detailné informácie

Podrobný popis

  • Vysoko porézne filtračné médium
  • Odstraňuje dusičnany, dusitany, čpavok a nečistoty
  • Navrhnuté aj pre anaeróbne baktérie odstraňujúce dusičnany (NO3)

Seachem de*Nitrate je bio médium, ktoré je vysoko porézne a svojím tvarom a štruktúrou umožňuje osídlenie aeróbnymi a dokonca aj anaeróbnymi baktériami, ktoré sú ako jediné schopné odstraňovať dusičnany z vody. V prvých niekoľkých milimetroch granulky dochádza ku klasickej biologickej filtrácii ako v Seachem Matrixe, kedy sa amoniak, dusitany a ostatné nečistoty premieňajú dentrifikačnými baktériami na dusičnany. V strede granuliek je potom prostredie vhodné pre anaeróbne baktérie, ktoré dusičnany spotrebúvajú a odstraňujú. De*Nitrate síce dokáže v obmedzenom množstve dusičnany pohlcovať aj priamo ako zeolity, ale jeho hlavná funkcia je odstraňovanie dusičnanov biologicky pomocou baktérií.

Baktérie dokážu odstraňovať dusičnany iba za anaeróbnych podmienok (bez kyslíka). De*Nitrate vytvára pre baktérie presne tieto podmienky vďaka tvaru a štruktúre materiálu, z ktorého je vyrobený. Na rovnakom princípe fungujú aj živé kamene v moriach.

Prietok vo filtri ovplyvňuje, aká veľká časť granuliek bude pracovať aeróbne a aká veľká anearobne. Čím vyšší bude prietok, tým viac bude fungovať klasická aearobná filtrácia. Médium sa tak bude správať skôr ako Seachem Matrix. Pokiaľ bude prietok nižší blížiaci sa reálne k 200 l/h, bude viac prebiehať anearobná filtrácia, tzn. že sa viac budú odstraňovať dusičnany.

*100 ml balenia je dodávané vrátane filtračného vrecka.

Ako používať Seachem de*nitrate :

Umiestnite Seachem de*Nitrate do filtra alebo niekam, kde je stály prúd vody. Pokiaľ ho vložíte do vonkajšieho filtra, bude odstraňovať nebezpečné látky a v menšom množstve bude tiež redukovať dusičnany. Pred použitím z neho opláchnite prach. Pokiaľ si prajete použiť ho primárne na odstránenie dusičnanov, umiestnite ho do slabšieho vonkajšieho filtra s reálnym prietokom okolo 200 l/h. Sú to väčšinou filtre s udávaným teoretickým výkonom okolo 500-600 l/h. Po niekoľkých dňoch by mal nasledovať pokles množstva dusičnanov vo vode ideálne až k 4-5 mg/l. Každých 500ml produktu ošetrí 100-200 litrov vody v závislosti od znečistenia vody dusičnany. De*Nitrate by malo byť použité aspoň toľko, aby stačil odstraňovať všetky novo vzniknuté dusičnany. Ak sú na začiatku prítomné vysoké koncentrácie dusičnanov, mali by sa najskôr výmenami vody zraziť na 20 mg/l.

Dodatočné parametre

Kategória: Filtračné média
Hmotnosť: 1.5 kg
? Potrebujem znížiť: NO3 dusičnany

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Už viac ako 40 rokov je Seachem spoločnosťou, ktorá má korene v zdravej vede. Naše hobby a vzdelaný personál chemikov a biológov sú súčasťou balíka pri nákupe produktov Seachem. Seachem zostáva ako jedna z mála prežívajúcich nezávislých a súkromne vlastnených spoločností starostlivosti o domáce zvieratá. Seachem je vlastnený a prevádzkovaný nadšencami. Všetci naši zamestnanci sú nadšenci, ktorí udržiavajú akvária doma aj v kancelárii. Samotný Seachem bol založený, pretože jeden taký vášnivý nadšenec - Dr. Leo G. Morin (zakladateľ) - rozpoznal, že dostupné riešenia problémov akvaristov chýbajú. Výsledkom bol úplne prvý produkt spoločnosti Seachem: Cupraplex™ (dnes známy ako Cupramine™). O viac ako tridsať rokov neskôr spoločnosť Seachem stále pristupuje k starým problémom novým spôsobom.