MICROBE-LIFT TheraP

Kód: 097121211125 097121211149 097121211132 Zvoľte variant
10,70 € 20,50 € 16,20 € od 10,70 € 8,92 € bez DPH 17,08 € bez DPH 13,50 € bez DPH od 8,92 € bez DPH
Skladom (2 ks) Vypredané Vypredané Zvoľte variant
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Môžeme doručiť do:
21.5.2024 - - Zvoľte variant

Thera P – probiotické baktérie pre sladkovodné a morské akvária.
Neexistuje bakteriálny produkt s podobnými schopnosťami. MICROBE-LIFT TheraP je najpredávanejší akvaristický produkt v USA.

Detailné informácie

Podrobný popis

MICROBE-LIFT – Thera P – probiotické baktérie pre sladkovodné a morské akvária.

 

Výhody MICROBE-LIFT® Thera P

 • Probiotické baktérie na prirodzené posilnenie imunitného systému a črevnej flóry rýb.
 • Redukuje chyby pri aklimatizácii okrasných rýb, korálov a zriaďovaní nových akvárií.
 • Podporuje prirodzené a zdravé životné podmienky v sladkovodnom a morskom akváriu.
 • Podporuje prirodzený rast všetkých obyvateľov akvária, ale hlavne rýb a korálov.
 • Poskytuje krásne a prirodzené farby rybičiek a korálov.
 • Výživná potrava pre koraly (bakteriálny planktón).
 • Chráni sliznicu rýb prirodzenou ochrannou vrstvou.
 • podporuje úpravu vody v akváriu.
 • Odstraňovanie odpadu a zvyškov potravy.
 • Denitrifikácia  (premenu dusičnanov).
 • Odstraňuje cyanobaktérie.
 • Dokáže podporiť alebo nahradiť mechanické čističe vody ako aj UV lampu a ozonizátor prirodzenou biologickou cestou.


Obzvlášť koralové ryby sú často oslabené po love, prechodnom uskladnení alebo pri preprave. Mnohé majú oslabenú črevnú flóru z dôvodu užívania antibiotík. Probiotické baktérie MICROBE-LIFT® Thera P sa usadzujú v zažívacom trakte okrasných rýb a koralov a tak zabezpečujú prirodzené posilnenie imunitného systému. Ak ryby a ostatní obyvatelia akvária ukazujú prvé príznaky stresu alebo ochorenia, Thera P v mnohých prípadoch účinne stimuluje samoliečbu proti rybím parazitom, patogénnym baktériám a plesňovým infekciám. Navyše prirodzeným spôsobom zvyšuje obsah kyslíka v akváriu a zlepšuje výmenu plynov. Doplnkové baktérie v Thera P podporujú denitrifikáciu, rozkladajú zvyšky odpadu a potravy a odstraňujú cyanobaktérie. V kombinácii s prípravkom Special Blend je Thera P optimálnym kompletným riešením pre zdravé, vitálne okrasné rybičky a korály, ako aj pre biologickú rovnováhu vo vašom sladkovodnom alebo morskom akváriu.


Ako pôsobia probiotiká v MICRO-LIFT® Thera P

Lov, preprava, prerybnenie alebo socializácia, nesprávne teploty, nesprávne pH-hodnoty, nedostatok kyslíka v akváriu, amoniak a dusičňany v akvárijnej vode – existuje nespočetné množstvo vplyvov, ktoré spôsobujú okrasným rybičkám, korálovým polypom alebo iným zvieratám v akváriu stres a s tým spojené možné choroby alebo aj následnú smrť. Stres zasa oslabuje imunitný systém zvierat a poskytuje choroboplodným zárodkom, ako sú baktérie, huby, vírusy alebo parazity rýb, voľný priestor.

Ako u ľudí tak aj u zvierat sa prevažná väčšina imunitných buniek zodpovedných za produkciu protilátok proti choroboplodným zárodkom nachádza v črevách. Dôležitá úloha imunitného systému pri odbúravaní škodlivých mikroorganizmov a pri odstraňovaní toxických látok a zmenených buniek je už dlho známa. Už dlhé roky sa skúmajú „životu-pozitívne“ bakteriálne kultúry takzvané probiotiká, ktoré majú pozitívny vplyv na zloženie črevnej flóry a tým na zdravý život živých bytostí. Špeciálne upravená zmes probiotických baktérií v MICROBE-LIFT® Thera P sa usadzuje v zažívacom trakte okrasných rýb, koralových polypov a ostatných obyvateľov akvária a stimuluje ich vrodený imunitný systém.


Tipy pri používaní prípravku MICROBE-LIFT® Thera P

• Ozón a UV žiarenie môžu baktérie usmrtiť, preto ich počas aplikácie na 12 až 24 hodín vypnite.
• MICROBE-LIFT® Thera P nie je liek a nemal by sa používať v akváriách na liečbu chorých rýb, bakteriálnych infekcií alebo zamorenia hubami v pokročilom štádiu.
• Pre optimálne výsledky aplikujte Thera P počas svetelnej fázy priamo do akvária.
• Ak si zariaďujete akvárium s morskou vodou, prípravok pridajte až 24 hodín po tom, ako ste do akvária napustili vodu.
• Baktérie môžu znižovať pH hodnoty, preto pH vody pravidelne kontrolujte.
• Morská voda potláča rast baktérií. Aby ste dosiahli rýchlejšie výsledky pridajte o 25-50% viac Thera P do morského akvária.
• Ak ste používali v akváriu liečivá počkajte 72 hodín aby ste Thera P mohli opäť aplikovať.
• Imunitný prípravok Thera P v kombinácii so Special Blend na úpravu vody  je optimálne kompletné biologické riešenie pre sladkovodné ako aj morské akváriá.

Dávkovanie MICROBE-LIFT Thera® P

Thera P má vôňu síry, ktorá sa po dávkovaní úplne stratí.

Štandardné dávkovanie na 100 litrov vody:

Deň 1 – 25 ml
Deň 8, 15,22, 29 – 15 ml


• Udržiavacia dávka na 100 litrov vody:

Každých 14 dní – 7,5 ml


• Dávkovanie v problematických prípadoch na 100 litrov vody:  (okrem iného pri zoslabnutých, stresovaných rybách a   koralových polypoch, podpora po napadnutí rybími parazitmi, bakteriálnymi chorobami alebo plesňovými infekciami atď.)


   Deň 1 – 40 ml
   Deň 8,15,22,29 – 25 ml


Upozornenie: Po otvorení uchovávať v chladničke. Extrémne zapácha takže odporúčame po použití vložiť do uzatvorenej nádoby alebo obalu a tak skladovať v chladničke. Neprelievať do iných nádob, baktérie musia ostať uložené len v originálnom obale.

MICROBE-LIFT je jednou z popredných svetových značiek v oblasti starostlivosti o morské a sladkovodné akváriá a rybníky. Výrobky patria medzi najobľúbenejšie a najúčinnejšie na trhu. Všetky výrobky podliehajú veľmi prísnej kontrole a riadeniu kvality, aby sa zabezpečila trvalo vysoká kvalita.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

MICROBE-LIFT je jednou z popredných svetových značiek v oblasti starostlivosti o morské a sladkovodné akváriá a rybníky. Výrobky patria medzi najobľúbenejšie a najúčinnejšie na trhu. Všetky výrobky podliehajú veľmi prísnej kontrole a riadeniu kvality, aby sa zabezpečila trvalo vysoká kvalita.