JBL ProFloraStart set 200

Kód: JB00 2021800
25,50 € 21,25 € bez DPH
do 7 dní
Môžeme doručiť do:
25.10.2021

JBL ProFloraStart set 200 - Praktický set pre zakladanie akvária s tromi hnojivami. Použitie tohto kompletného setu pri zakladaní akvária zaručuje neskorší úspech pri pestovaní akvarijných rastlín.

Detailné informácie

Podrobný popis

JBL ProFloraStart set 200

 

JBL ProFlora Start Set 100 - pre akvária dĺžky 80 - 120 cm (100-200l)

JBL ProfloraStart

  • set hnojív na podporu rastu akváriových rastlín.


Balenie obsahuje:
1.) výživný substrát s dlhodobým účinkom
2.) základné hnojivo v tekutom stave
3.) denné hnojivo


Návod na použitie
Set obsahuje tri základné hnojivá umožňujúce zdravý rast rastlín, ktoré sú súčasťou konceptu firmy JBL „Krásne vodné rastliny v 7 krokoch“.


1. Výživný substrát s dlhodobým účinkom – JBL AquaBasis plus je základom správne založeného akvária s rastlinami. Substrát dodáva rastlinám výživu po dobu niekoľkých rokov, obsahuje prírodnú rašelinovú zložku, ktorá do vody uvoľňuje humusu podobné slabo kyslé substancie, ktoré umožňujú rastlinám využiť živiny v hnojive.
Špeciálny granulovaný íl viaže široké spektrum minerálov a stopových prvkov nevyhnutných pre zdravé rastliny. Pozoruhodné je, že tieto látky sú z ílu pri ich nedostatku vo vode uvoľňované a naopak pri ich prebytku ich ílový nosič viaže.
Vysoký obsah železa v biologicky prístupnej ale nerozpustnej forme umožňuje koreňom rastlín premeniť na rozpustnú a resorbovatelnú formu práve také množstvo železa, aké rastliny potrebujú. Voda sa tým nezaťažuje nadmernou koncentráciou železa, ktorá by viedla k rastu rias.


Porózny minerálny granulát je ideálnym miestom pre usídlenie užitočných baktérií. Tie premieňajú uvoľnený čpavok na dusičnany, ktoré ihneď rastliny spotrebujú. Pripomína to procesy prebiehajúce vo filtry.

PoužitiePred použitím JBL AquaBasis plus doporučujeme na dno nádrže inštalovať káblové vyhrievanie (napr. JBL AquaBasis plus), ktoré zaistí prúdenie vody na dne nádrže. JBL AquaBasis použite ako najspodnejšiu vrstvu v hrúbke asi 2 – 4 cm a prekryte ju rovnako vysokou vrstvou prepraného štrku. Akvárium naplňte opatrne vodou do asi 70 % objemu bez toho, aby sa zvírilo dno. Dno vysaďte rastlinami, doplňte vodu a inštalujte techniku.


2. JBL Ferropol je základné hnojivo pre rastliny prijímajúce živiny listami, ktoré použijeme po novom zriadení akvária príp. výmene či doplnení vody.
Obsahuje všetky živiny a stopové prvky potrebné k zdravému rastu vodných rastlín. Sú to okrem iných draslík, síra, železo a mangán, korene podporujúce bór a mnoho ďalších stopových prvkov. Všetky tieto prvky sú vo forme chelátov, čo zaručuje ich stabilitu a zároveň dostupnosť pre rastliny.


Použitie: JBL Ferropol pridávame do čerstvej vody (nové akvárium, výmena a doplnenie vody) v dávke 10 ml na 40 l vody. Ľahko ho dávkujeme uzáverom fľaštičky: vonkajší obsah na 15 l a vnútorný obsah na 30 l vody. Po vysadení potrebujú rastliny 3 - 4 týždne čas na aklimatizáciu a zakorenenie. V tejto dobe neprijímajú žiadne živiny. Preto použite Ferropol až po 4 týždňoch od založenia akvária, a to v dávke na celý jeho obsah. Predčasné použitie Ferropolu môže podporiť rast rias. Spotreba minerálov a stopových prvkov, zvlášť železa závisí na rýchlosti rastu rastlín. Z tohto dôvodu doporučujeme pravidelne merať obsah železa vo vode testom JBL Eisen Test Set Fe a podľa výsledkov prispôsobiť dávky Ferropolu.


3. JBL Ferropol 24 denné hnojivo je každodennou „potravou“ pre akváriové rastliny. Mnohé životne dôležité stopové prvky totiž nemožno dodať do akvária do zásoby, pretože sa rýchlo v nádrži premenia na rastlinám nedostupné zlúčeniny. To bolo dôvodom k tomu, že firma JBL vyvinula hnojivo pre každodenné dodávanie týchto citlivých prvkov.


Použitie: Denne pridajte po zapnutí osvetlenia jednu kvapku hnojiva JBL Ferropol 24 na 50 l vody. U rýchle rastúcich rastlín, silného osvetlenia, červených rastlín a pri použití prihnojovania CO2 je možné dávku zdvojnásobiť.

Dodatočné parametre

Kategória: Výživný substrát
Hmotnosť: 6.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.