eSHa HEXAMITA 20ml NEW na 800l vody

Kód: 8712592790048
10,50 € –4 %
esha hexamita
10,50 € –4 % 9,99 € 8,33 € bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
18.6.2024

eSHa HEXAMITA účinné liečivo pre terčovce a iné cichlidy. U týchto druhov rýb je pomerne častý výskyt parazitov, ktoré spôsobujú chorobu Hexamita, Octomitus a "dierovú chorobu".

Detailné informácie

Podrobný popis

eSHa HEXAMITA

eSHa HEXAMITA je produkt, ktorý ocenia najmä chovatelia terčovcov a cichlidových rýb. Najväčším problémom, ktorému čelia chovatelia cichlíd, terčovcov, skalárov a žiabronôžok, sú ich časté choroby. Tým, že ryby nežijú v optimálnej vode, znižuje sa ich odolnosť a ľahko sa stávajú obeťami rôznych parazitov, ako sú Octomitus, Hexamita atď. Tie spôsobujú ochorenie triviálne nazývané "priepustnosť". Systém eSHa HEXAMITA mení vodu v akváriu pozitívnym spôsobom pre ryby a má na ne veľmi pozitívny vplyv.

1 ml obsahuje: etakridín laktát 6,7 mg, Cu2+ 2,8 mg, akriflavín chlorid 2 mg, metylrosanilín chlorid 6,3 µg.

Návod na použitie eSHa Hexamita :

Na dávkovanie po kvapkách obráťte fľaštičku a stlačte priehľadnú pipetu (20 kvapiek = 1 ml).

Prvý deň dávkujte 25 kvapiek na 100 litrov vody. Druhý a tretí deň 12 kvapiek na 100 litrov vody. Prípravok sa musí používať priamo v akváriu a nie v samostatnej nádrži, inak sa po odznení príznakov môže vrátiť. Pokračujte vo filtrovaní cez filtračnú vlnu (vyhoďte umelé živice, iónomeniče a ultrafialové žiarenie UV).

Kedy je vhodné výrobok používať

Malá alebo žiadna chuť na kŕmenie, ťažkopádne reakcie a "šupinatá koža" sú príznakmi napadnutia rýb hexamitózou. Hneď ako sa ryba oddelí alebo je odpudzovaná inými rybami, je dôvodné podozrenie na túto infekciu. V druhom štádiu je prítomná prehnaná letargia, tmavé sfarbenie a zakalené oči. V poslednom štádiu sa objaví rýchly rozpad kože a kráterovité diery na čele.

Príznaky môžete zmierniť pomocou eSHa HEXAMITA.

Prípravok eSHa HEXAMITA sa môže používať spolu s prípravkom eSHa EXIT v štandardnom dávkovaní. Výsledkom bude ešte rýchlejšie zlepšenie stavu rýb.

Interakcie s inými produktmi

  • Môžete pokračovať vo filtrovaní prostredníctvom neadsorbujúcich médií, ako je vata, piesok, štrk atď
  • Filter s adsorpčným médiom (napr. s aktívnym uhlím) vždy vyhoďte, inak môže dôjsť k reakciám.
  • Pravidelne každý mesiac vymeňte 20-25 % vody v nádrži.
  • Ak meníte vodu počas alebo po ošetrení týmto prípravkom, berte do úvahy, že s vodou odstraňujete aj časť prípravku! Stratené množstvo prípravku potom nahraďte zodpovedajúcim počtom kvapiek.
  • Obsah filtra sa musí pravidelne čistiť. Filtrujte vo dne aj v noci! Ak filter vypnete, uistite sa, či je prísun kyslíka dostatočný (napr. prevzdušňovaním).
  • Počas dávkovania nepoužívajte umelé živice a ultrafialové lampy, pretože za určitých okolností môžu ovplyvniť účinok použitého výrobku.
  • Rôzne výrobky používajte spoločne len vtedy, ak to odporúča výrobca.
  • Oxidačné činidlá (peroxid vodíka, halogény), prípravky na úpravu vody, umelé živice a ultrafialové svetlo ovplyvňujú účinok mnohých liečiv prostredníctvom oxidácie, absorpcie alebo redukcie. Často stačí upravenú vodu (30 - 50 %) nahradiť zvyčajne používanou čistou vodou.
  • V prípade komplikácií akéhokoľvek druhu okamžite vymeňte časť vody a obráťte sa na špecializovanú predajňu.

Na odstránenie nepriaznivých faktorov sa odporúča používať prípravok eSHa OPTIMA (kombinácia stopových prvkov, minerálov atď.). Tým sa posilní prirodzená odolnosť rýb, ich imunita a urýchli sa ich regenerácia.

UPOZORNENIE
Uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Veterinárny výrobok. Len pre zvieratá.
Fľašu s prípravkom skladujte v pôvodnom obale vrátane príbalového letáku.
Len pre okrasné ryby. Prípravok sa nesmie používať na ošetrenie rýb, vrátane ikier a plôdika, určených na produkciu potravín.Dodržiavajte odporúčané dávkovanie. S prípravkom manipulujte opatrne, zabráňte kontaktu s očami alebo pokožkou.
Nepoužívajte po uplynutí doby použiteľnosti.

Dodatočné parametre

Kategória: Proti chorobám a vitamíny
Hmotnosť: 0.2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: