v dňoch 10.7 až 14.7 2024 NEBUDÚ expedované objednávky z dôvodu dovolenky

eSHa EXIT - 180ml na 9000l vody

Kód: 7786239
54 € 45 € bez DPH
do 7 dní
Môžeme doručiť do:
22.7.2024

eSHa EXIT - sa vyznačuje výborným účinkom proti všetkým druhom "krupičky" Ichtyophthirius, Oodinum i Importichthyo.
Dávkovanie postačí až na 9000l vody.

Detailné informácie

Podrobný popis

eSHa EXIT

Prípravok na aplikáciu do akváriovej vody, ktorý môže pomôcť pri liečbe rýb v prípade podozrenia na vonkajšie parazity u rýb (krupica).

Prípravok eSHa EXIT môže pomôcť liečiť ryby s príznakmi napadnutia vonkajšími parazitmi, tzv. krupicou./Ichthyophthirius/

Ryby sa ľahko stávajú obeťami tzv. chovateľských chorôb, ktoré sú obzvlášť nebezpečné v nádržiach s veľmi hustou populáciou rýb a zlými životnými podmienkami. Tieto choroby sa vyskytujú aj vo voľnej prírode, ale tam nie sú také nebezpečné, pretože ryby sú v týchto podmienkach viac izolované vďaka veľkému objemu vody.

Medzi takéto choroby patrí Ichthyophthirius ("krupica"), ktorú akvaristi niekedy označujú ako Ichthyo, vo všetkých jej formách, a Oodinium ("zamatová choroba"), pri ktorej sa na rybách v pokročilom štádiu objavujú veľmi jemné krusty. Oba jednobunkové ektoparazity sa rozmnožujú delením. Z nových zárodkov sa vyvíjajú ďalšie parazity, ktoré vytvárajú roje voľne plávajúce vo vode a hľadajú ďalšie ryby ako hostiteľov.
eSha EXIT pomáha znižovať počet materských patogénov (na koži a plutvách) aj voľne plávajúcich jedincov. Prispieva k zlepšeniu starostlivosti o ryby a tiež k výskytu rezistentných foriem, ako je napríklad anglický "pepper stip". Je známe, že niektoré formy Ichthio majú veľmi odolné kmene, ktoré sa usadzujú na rybách a spočiatku nespôsobujú žiadne škody, prípadne ležia na dne nádrže ako cysty. Tieto formy však rýchlo spôsobia ďalšie nové ochorenia, keď sa zhorší kvalita vody alebo sa do akvária nasadia nové oslabené ryby. V takýchto situáciách môže EXIT pomôcť znížiť riziko napadnutia rýb týmito parazitmi.

1 ml obsahuje: 1 ml roztoku obsahuje: 6,3 mg diaminoakridínu, 0,31 mg oxalátu malachitovej zelene, 0,79 mg metylrosalíniumchloridu a 3,98 mg metyltioníniumchloridu.

Dostupné balenia : 20 ml na 2 000 litrov vody, 180 ml, 500 ml a 1000 ml.

Dávkovanie eSha EXIT :

Pri dávkovaní prípravku otočte fľaštičku kvapkadlom nadol a stlačte priehľadnú pipetu.

20 kvapiek = 1 ml.

Deň 1: 20 kvapiek na 100 litrov vody Deň 2: 10 kvapiek na 100 litrov vody Deň 3: 10 kvapiek na 100 litrov vody

V prípade veľmi odolných kmeňov Ichthyo môžete dávkovanie predĺžiť na 4. a 5. deň, kedy je dávka opäť 10 kvapiek na 100 litrov vody.

INŠTRUKCIE

Na aplikáciu nie je potrebný samostatný kúpeľ ani zvýšenie teploty alebo zmena vody.

eSHa EXIT sa rozkladá samovoľne. eSHa EXIT sa môže používať spolu s eSHa 2000 pri štandardných dávkovacích pomeroch. Tým sa dosiahne ešte širší účinok.

INTERAKCIE S INÝMI PRODUKTMI

  • Pokračujte vo filtrácii cez filtračnú vlnu, ale nie cez adsorpčné médiá, ako je aktívne uhlie.
  • Počas aplikácie produktu vylúčte z používania UV sterilizátory a iónomeničové živice, pretože za určitých okolností môžu ovplyvniť účinok použitého produktu.
  • Rôzne kombinácie prípravkov používajte len vtedy, ak to odporúča výrobca.
  • Oxidačné činidlá (peroxid vodíka), prípravky na úpravu vody, iónomeničové živice a ultrafialové svetlo ovplyvňujú účinok mnohých výrobkov prostredníctvom rôznych procesov, ako je oxidácia, redukcia alebo adsorpcia.
  • Na konci aplikácie vymeňte 30 až 50 % vody za čerstvú vodu.

ODPORÚČANIA

Po ošetrení rýb prípravkami eSHa EXIT a eSHa 2000 odporúčame použiť eSHa Optima (kombinácia stopových prvkov, minerálov a vitamínov), stimuluje a rýchlo zvyšuje prirodzenú imunitu na maximum.

UPOZORNENIE

Uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Veterinárny výrobok. Len pre zvieratá.
Fľašu s prípravkom skladujte v originálnom balení vrátane príbalového letáku.
Len pre okrasné ryby. Prípravok sa nesmie používať na ošetrenie rýb, vrátane ikier a plôdika, určených na produkciu potravín.
Dodržiavajte odporúčané dávkovanie. S prípravkom manipulujte opatrne, zabráňte kontaktu s očami alebo pokožkou. Nepoužívajte po uplynutí doby použiteľnosti.

Dodatočné parametre

Kategória: Proti chorobám a vitamíny
Hmotnosť: 0.2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: