AF Amino Mix 10ml aminokyseliny pre rast korálov

Kód: AF-AMINO10
8 € 6,67 € bez DPH
do 7 dní
Môžeme doručiť do:
19.6.2023

Doplnok obsahujúci koncentrované aminokyseliny, ktoré sú rozhodujúce pre zdravý rast koralov.

Používanie výkonných odpeňovačov v morských akváriách často vedie k nedostatku aminokyselín ak sterilizácii vody. Nízky obsah živín spôsobuje znížené vyfarbenie a dokonca bielenie koralov.

Detailné informácie

Podrobný popis

AF Amino Mix dopĺňa vodu všetkými potrebnými aminokyselinami, čím zabraňuje bieleniu koralov a zlepšuje ich sfarbenie. Jedinečné zloženie AF Amino Mix je založený okrem iného na látkach akými sú biotín, alanín, glutamín, leucín, lyzín a serín.

 Starostlivo vybraný mix aminokyselín zvyšuje množstvo zooxantel, ktoré podporujú produkciu fotosyntetických pigmentov, akým je chlorofyl. Tak AF Amino Mix nielen posilňuje sfarbenie, ale taktiež zlepšuje kvalitu fotosyntézy. Vďaka tomu koraly získavajú viac svetla zo svetla, zostávajú v perfektnom stave a rastú rýchlejšie. Pravidelné používanie AF Amino Mix posilňuje imunitu a znateľne urýchľuje rast koralov.

Dávkovanie:

  • 1 kvapka na 100 l vody každý druhý deň po zhasnutí svetla.
  • Nerieďte. Nemiešajte spolu s inými produktmi v jednej nádobe.
  • Prípravok môže byť dávkovaný pomocou dávkovacieho čerpadla za predpokladu, že tieto vedia precízne/presné dávkovanie pomocou jednotlivých kvapiek.
  • Po otvorení skladujte v chladničke pokiaľ teplota prekročí 24 °C.

Všetky doplnky pre rast koralov majú odporúčanú dávku, tj 1 kvapku na 100 l vody celkového objemu akvária. Je dôležité si uvedomiť, že každé akvárium je odlišné a dávka sa môže líšiť v závislosti na druhoch a množstve chovaných koralov.

Odporúčame začať dávkovať najskôr polovicu odporúčanej dávky (alebo aj 1/4) a sledovať koraly a ich reakcie na podávané prípravky. V prípade, že útes nevykazuje žiadne známky predávkovania, odporúčame zvýšiť dávku na cieľovú dávku.

Aby sa uľahčilo vstrebávanie prípravkov, koraly SPS a LPS by mali byť kŕmené po zhasnutí svetiel. Koráli druhu Zoanthus, Ricordea a ďalší ako koráli druhu Discosoma by sa mali kŕmiť počas dňa. Pre zaistenie najlepšej absorpcie živín by mali byť všetky doplnky a krmivá pre koraly dávkované priamo do akvária. Počas kŕmenia odporúčame odpeňovač vypnúť asi na 1 hodinu. Zátku príliš neuťahujte, inak by mohlo dôjsť k poškodeniu krytu.

AF Amino mix

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Firma Aquaforest je poľská firma, ktorá vďaka svojej kvalite a výbornej cene prerazila v celej Európe. Majú širokú ponuku výrobkov, ktoré môžete použiť pre sladkovodné alebo morské akvárium .