Vitamarin-C - koncentrovaný vitamín-C pre ryby 250ml

Kód: BA164
31,90 € 26,58 € bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Koncentrovaný Vitamín C pre všetky morské akvária s rybami a korálmi.

Detailné informácie

Podrobný popis

Prehľad :

  • Vysoko koncentrovaný roztok vitamínu C.
  • Puferovaný, pri použití podľa pokynov neovplyvňuje pH.
  • Účinnejší ako konkurenčné produkty.
  • Vitamín-C súvisí so zlepšeným rastom tkaniva a odolnejším imunitným systémom.
  • Je prospešný všetkým obyvateľom akvária.
  • Veľmi vhodný k podpore množenie koralov.
  • Nevyžaduje zmrazenie.Skladá sa z demineralizovanej vody a zložiek o vysokom stupni čistoty.
  • Vytvorený morskými biology.

Informácie :

Prínos vitamínu C pre vodné živočíchy spočíva v podpore rastu tkanív, najmä po nedávnych zraneniach alebo chorobách. U koralov a príbuzných druhov sa pozoroval významný prínos pravidelného podávania vitamínu C zvýšením intenzity rastu mäkkých tkanív, čo oceňujú najmä Akvaristi a výskumníci zainteresovaní na množenie koralov, pretože počas procesu delenia kolónií alebo jednotlivých polypov dochádza k poškodeniu tkanív. Systém s pravidelným prísunom vitamínu C má tiež tendenciu k zrýchlenému rastu v porovnaní k referenčnými v identických podmienkach životného prostredia. Má sa za to, že tento účinok je spôsobený kladným vplyvom, ktorý má vitamín C na imunitný systém. Tento vplyv sa prenáša na ryby aj na zvyšok bezstavovcov v akváriu.

Krátkodobý nedostatok vitamínu väčšina organizmov toleruje, avšak dlhodobý nedostatok môže viesť k abnormalitám, nedostatočnému zdravie a prípadne k smrti živočícha. Naopak dlhodobé predávkovanie vitamínmi vo výžive môže mať až toxický účinok, hoci trvalý vplyv nie je pravdepodobný. Po znížení dávkovania vitamínov sa zvyčajne dotknutý živočíšny druh zvyčajne úplne zotaví. Z tohto dôvodu sa odporúča, aby Vitamarin-C bol používaný buď ako prostriedok na dodávanie vitamínov obyvateľom akvária v potrave alebo priamo vo vode, ale nie obom cestami, s výnimkou poznámky na protiľahlej strane pri aplikácii u organizmov, ktoré utrpeli poškodenie tkanív.

Vitamarin-C nevyžaduje zmrazenie, avšak skladovanie v chladnom zatienenom prostredí predĺži aktivitu vitamínov. Zmrazením sa dosiahne maximálnej doby skladovateľnosti.

Návod a pokyny

Pri použití vo forme potravinového doplnku (odporúčané): Potravu umiestnite do čistej nádoby, napr. Malej misky alebo pohára, pridajte dostatok Vitamarin-C len k nasýteniu. Pred aplikáciou počkajte 5 minút, aby vitamíny mohli byť plne absorbované krmivom. Kvapalnou výživovú suspenziu možno obohatiť pridaním 1 ml (cca 8 kvapiek) Vitamarinu-C na každých 10 ml výživové suspenzie. Zamiešajte a pred aplikáciou nechajte odstáť 5 minút. Maximálny účinok kvapalnej výživovej suspenzie sa dosiahne, ak sa podáva priamo k cieľovému organizmu namiesto vyliatiu do prúdu vody s náhodným prietokom akváriom.

Pri aplikácii priamo do vody akvária: Začnite pridávaním 2 ml (cca 16 kvapiek) Vitamarinu-C na každých 75 litrov vody týždenne počas prvých 4 týždňov (to zodpovedá aplikácii cca 2 kvapiek na každých 75 litrov vody každý deň). Potom postupne zvyšujte týždenné dávkovanie na 4 ml na každých 75 litrov počas nasledujúcich 4 týždňov a toto dávkovanie udržiavajte. [Poznámka: Pri používaní Vitamarinu-C súčasne s Brightwell Aquatics Vitamarinu-M znížte dávkovanie o 50%.] Pri malých počiatočných dávkach nedochádza k ohrozeniu živočíchov a možno vysledovať jemné zmeny stavu systému, ktoré svedčia o účinnosti a potrebnom dávkovanie produktu.
Zdvojnásobenie dávkovanie Vitamarin-C je možné akceptovať pri obohacovaní potravy pre organizmy s poškodeným zdravím, a to vrátane rýb a bezstavovcov. Zvýšené dávkovanie udržujte len po nevyhnutne dlhú dobu, starostlivo sledujte kvalitu vody a podľa potreby vykonávajte úpravy dávky. U Vitamarin-C nie sú známe medikačnú problémy, avšak bol pozorovaný všeobecne pozitívny vplyv vitamínu C na imunitný systém.

Pozor: Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené ako potravina.

Zloženie

Kyselín askorbovová (C) (min.): 1 500 mg / 30 g.

Dodatočné parametre

Kategória: Krmivo pre morské živočíchy
Hmotnosť: 0.25 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: