OZNÁMENIE : v dňoch 28.10. - 1.11. bude v našom e-shope vzhľadom k čerpaniu dovolenky a štátnemu sviatku prerušená expedícia zásielok

JBL Carbomec ultra

Kód: 6235500
21 € 17,50 € bez DPH
do 7 dní
Môžeme doručiť do:
5.11.2021

JBL Carbomec ultra - Super vysoko aktívne uhlie bez obsahu fosforečnanov vo forme peliet pre morské akváriá.

Detailné informácie

Podrobný popis

JBL Carbomec ultra


je extrémne aktívne filtračné uhlie v peletovej forme s mimoriadne vysokou adsorpčnou kapacitou. Je vhodné predovšetkým k dlhodobému odstráňonovaniu zákalov a organických znečistení v morskom akváriu.


JBL Carbomec ultra neuvoľňuje do vody žiadne fosforečnany a nezvyšuje tvrdosť vody. Výrobok je najlepšie použiť pri hodnotách pH vody 7,5 – 8,5.


Použitie:


Obsah igelitového balenia presypte do priloženého univerzálneho vrecka na filtračné materiály a vrecko uzatvorte. Uhlie niekoľkokrát premyte v teplej a nakoniec v studenej vode. Médium vložte jednoducho do filtra a z obidvoch strán ho izolujte vrstvou filtračnej vaty JBL Symec alebo JBL SymecMix. Tým materiál ochránite pred zanesením hrubými nečistotami.


Odporúčanie:


V sladkovodnom akváriu používajte uhlie len veľmi krátku dobu (maximálne 2– 3 dni), a to k odstráneniu hore uvedených znečistení vody. Nepretržitá filtrácia cez uhlie v sladkovodnom akváriu sa neodporúča, pretože z vody vyviaže aj užitočné látky ako sú ochranné koloidy alebo moderné hnojivá.

Dodatočné parametre

Kategória: Filtračné média
Hmotnosť: 0.6 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.