AF Natural substrate 10L

Kód: 5902026738118
19,50 € 16,25 € bez DPH
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
30.11.2021

Výživný podklad vhodný pre aquascaping a rastlinné akváriá.Dlhodobo pôsobí v akváriu a dodáva živiny akváriovým rastlinám. Dôležitý základ pre každé rastlinné akvárium.

Detailné informácie

Podrobný popis

AF Natural substrate 10L

AF Natural substrát je bohatý na živiny, rašelinu a substrát pre aquascaperov a rastlinné akvária. Ľahko dostupné mikronutrienty a živiny pre rastliny v vytvárajú úrodné, prírodné prostredie, ktoré je ideálne pre dlhodobú podporu zdravého rastu akváriových rastlín.
AF Natural substrate je vhodný na vývoj zdravého koreňového systému a pomáha prosperovať akváriovým rastlinám. Prirodzená kapacita výmeny katiónov (CEC) z rašeliny a ílu taktiež absorbuje nadbytočné živiny z vody a buď ich sprístupní cez korene, alebo ich uvoľní späť do vody, keď sa ich množstvo vo vode vyčerpá.
Vlastnosti a výhody: starostlivo vyberaná rašelina vytvára vynikajúce podmienky pre koreňový systém a zásobuje rastliny všetkými potrebnými minerálmi a stopovými prvkami. Hlina zlepšuje štruktúru a pôsobí ako základ, dosahuje vynikajúcu konzistenciu. Podobne ako rašelina - hlina pôsobí ako prirodzená vrstva na skladovanie nadbytočných živín a udržiavanie biologickej rovnováhy v nádrži. Obsah mikroživín bol doplnený pod laboratórnym dohľadom, aby sa zabezpečilo, že vodné rastliny majú množstvo stopových prvkov, zatiaľ čo chemická rovnováha nádrže zostáva pod kontrolou. AF Natural substrat je bohatý na mikroživiny, takže počas prvých troch mesiacov Aquaforest neodporúča používať hnojivá obsahujúce mikroživiny, pokiaľ rastliny nemajú viditeľné známky nedostatku.

Ako používať AF Natural substrat ?

Rovnomerne rozložtte substrát na dne nádrže až do výšky 2-2,5cm.Následne ho prekryte potrebnou vrstvou dekoračného substrátu. Opatrne naplnte akvárium vodou do výšky asi cca.10-15cm a môžete vysadiť potrebné množstvo akváriových rastlín.
Po vysadení doplnte zvyšnú časť vody do akvária.

10 litrov AF Natural substrate by malo byť dostatočné pre 200 litrové akvárium s pôdorysom cca. 100 cm x 40 cm. Substrát môže znížiť a stabilizovať pH vody, preto sa odporúča použiť špeciálny test alebo sondu pH pre lepšiu kontrolu.

Substrát pred použitím neprepierajte !!!

Tento produkt používame aj pri realizáciách rastlinných a spoločenských akvárií pre našich zákazníkov.

Dodatočné parametre

Kategória: Výživný substrát
Hmotnosť: 8 kg

Aquaforest video

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Firma Aquaforest je poľská firma, ktorá vďaka svojej kvalite a výbornej cene prerazila v celej Európe. Majú širokú ponuku výrobkov, ktoré môžete použiť pre sladkovodné alebo morské akvárium .